Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Koncert dla Kamila

Treść


.
Koncert dla Kamila
 
    23 maja 2009 roku w Domu Parafialnym w Starym Sączu odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Daj szczęście innym”. Imprezę zorganizowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Drzewno-Mechanicznych w Starym Sączu, pragnący pomóc Kamilowi Polakiewiczowi - uczniowi klasy II Technikum Informatycznego, cierpiącemu na złośliwy nowotwór kości. Dochód z koncertu został przeznaczony na leczenie i rehabilitację chłopca.
.

.
    Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Sylwester Dudzic - uczeń klasy III Technikum, kolega Kamila, a zarazem DJ prowadzący koncert.
- To było niezwykłe wydarzenie dla nas wszystkich - wspomina Anna Pasiut - organizatorka imprezy - uczniowie spisali się na medal! Bez ich pomocy nie udałoby się zorganizować koncertu.
- To wspaniałe, że nasza młodzież potrafiła się tak mocno zaangażować w pracę nad tym przedsięwzięciem - dodaje Anna Rams - nauczycielka języka polskiego w ZSDM. Przez ponad dwa miesiące trwały przygotowania do koncertu, a koledzy Kamila dzielnie nam towarzyszyli i służyli pomocą w każdej sytuacji. Do najbardziej zaangażowanych należą: Sylwester Dudzic, Mariusz Ogorzały, Jakub Pych, Marek Maślanka, Bartłomiej Brzeski, Jarosław Perełka i Marcin Król.
    Koncert wsparło finansowo wielu sponsorów. Niezwykła była hojność właścicieli starosądeckich firm, co jest dowodem ich wrażliwości i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00. Wszystko przebiegało zgodnie z planem.
Przybyłych gości, wśród których byli: ks.Prałat Alfred Kurek, sponsorzy, rodzina Kamila i wielu zebranych, przywitał ks. Grzegorz Franczyk. W trakcie koncertu zespoły wokalno - instrumentalne i taneczne pokazały klasę. Swoje talenty prezentowali uczniowie Zespołu Szkół Drzewno-Mechanicznych: m.in. Piotr Pawlik, Rafał Piszczek wraz z zespołem regionalnym „Ochotni” z Ochotnicy Górnej, Łukasz Padula ze swoim zespołem rockowym „HTML Rulez”. W tańcu nowoczesnym niezwykłymi umiejętnościami wykazały się zespoły z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Stary Sączu. Przyjechały także zespoły: „New View” z Łęgu Tarnowskiego, „Seria Zdarzeń” z Nowego Targu i niesamowita ekipa breakdanc’owców „Jump Step Crew”.
W przerwach między występami odbywały się aukcje cennych przedmiotów, takich jak: naczynia gliniane wykonane przez starosądeckiego garncarza Jana Wilusza, autografy słynnych kabaretów, rośliny ofiarowane na licytację przez „Ogrody Życia”, „gadżety” przekazane przez różne firmy np. Piwniczankę, Sam-Chem oraz prace wykonane przez uczniów, pracowników szkoły i pensjonariuszy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”. Można było również wziąć udział w loterii fantowej i skorzystać z bufetu. Pyszne wypieki firm „Jeziorek”, „Epi” i „Raj” cieszyły się dużą popularnością.
Nad całością imprezy czuwała Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Społeczność Uczniowska ZSDM, a także Ochotnicza Straż Pożarna ze Starego Sącza.
- Jestem bardzo dumny z tego, że mogłem współorganizować ten koncert i niezwykle zadowolony z jego przebiegu - mówi Mariusz Ogorzały - Nawet nie spodziewałem się, że będzie panować tak miła atmosfera i że uda nam się tak wiele zdziałać dla Kamila, bo przecież najważniejsze jest to, że dzięki organizacji koncertu, zebraliśmy pieniądze niezbędne do kontynuowania jego rehabilitacji.
- Jesteśmy wdzięczni wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc: Księdzu Prałatowi za udostępnienie Domu Parafialnego na potrzeby koncertu, Straży Pożarnej za ochronę, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie, ale w przede wszystkim sponsorom i innym ofiarodawcom za okazane serce - mówią organizatorki koncertu. Dzięki ich wielkiej ofiarności udało się zebrać sumę 10 300 zł.
Nasz trud się opłacił, teraz, pragniemy tylko jednego… zdrowia Kamila.
 
Współorganizatorka koncertu:
Anna Rams
 
324163