Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Spotkanie dzieci z podróżniczką Iwoną Macałką

Treść


.
Spotkanie dzieci
z podróżniczką Iwoną Macałką
 
    W dniu 10 listopada 2009 r. Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu gościła pisarkę a zarazem podróżniczkę, panią Iwonę Macałkę. Pochodzi Ona ze Starego Sącza ale na stałe mieszka w Londynie. Pracuje tam jako przedszkolanka oraz koordynator współpracy międzynarodowej w szkole Bayonne w Londynie. Lubi podróżować, pomagać innym zwłaszcza dzieciom w nauce języka angielskiego. Minione święta Bożego Narodzenia w 2008 r. spędziła w Indiach, gdzie pracowała jako wolontariuszka w jednym z tamtejszych sierocińców.
.

.
    Jest autorką dwóch książek, z których „Wycieczka do Indii misiaczki Rozalii” była główną, dla której autorka zechciała spotkać się ze starosądeckimi dziećmi. Książeczka jest napisana w dwóch językach - angielskim i polskim. Napisana została w prosty sposób. Opowiada o kulturze i niektórych zwyczajach panujących w Indiach.
    W Bibliotece starosądeckiej autorka spotkała się z dziećmi z Prywatnego Przedszkola „Stokrotka” w Starym Sączu oraz w Gołkowicach przedszkolakami u sióstr Karmelitanek. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiadań pani Iwony, miały możliwość poznania Misiaczki Rozalii - bohaterki książki mogły również obejrzeć zdjęcia z Indii, jakie autorka przywiozła ze sobą.
    W najbliższym czasie tj. 29 grudnia 2009 r. o godz. 17.00 w Czytelni PiMGBP w Starym Sączu odbędzie się podobne spotkanie z panią Iwoną Macałką, tym razem przeznaczone dla czytelnika dorosłego, na które już dziś serdecznie zapraszamy.
Jolanta Chruślicka
136388