Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Ogłoszenia i Kronika parafialna

Treść


.

  • W okresie Adwentu, który rozpocznie się w niedzielę 29 grudnia, w dni powszednie o godz. 5.30 i 17.30 śpiewane będą godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, natomiast o 6.00 i o 18.00 będą odprawiane Msze św. roratnie, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.
  • 30 listopada (poniedziałek) - godz. 18.00 Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych wypominanych w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy wierząc głęboko w prawdę naszej wiary „Świętych obcowanie” spełniają swój chrześcijański obowiązek i modlą się za zmarłych niosąc im ulgę w cierpieniach czyśćcowych
  • 4, 5 i 7 grudnia (piątek, sobota, poniedziałek) - triduum dla młodzieży uczącej się i pracującej przed świętem patronalnym tj. uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nabożeństwa będą się odbywać w kościele parafialnym o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież do skorzystania z tej pięknej formy umocnienia i odnowienia osobistych relacji z Panem Bogiem
  • 8 grudnia (wtorek) - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej (nasze Siostry Służebniczki Dębickie). Polecajmy Siostry w naszych modlitwach i módlmy się o nowe powołania do Zgromadzenia. Msze św.: godz. 6.00, 6.30, 9.00, suma o godz. 11.00. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu „godzina łaski”. Po południu Msze św.: godz. 16.00 i 18.00. W kaplicy w Popowicach o godz. 16.00.
  • 13 grudnia (III niedziela Adwentu) - w kościołach modlimy się „o życie chrześcijańskie rodzin”. Ponieważ adwentowy czas oczekiwania może skutecznie pomóc współczesnemu człowiekowi w pogłębieniu swych rodzinnych relacji, na wzór Świętej Rodziny, którą tak wymownie ukazują święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
  • Do 19 grudnia (sobota) zbierane będą dary i ofiary na tradycyjne paczki dla potrzebujących, aby na żadnym stole nie zabrakło chleba i świątecznych potraw.
  • 22 grudnia (wtorek) - od godz. 8.00 do 10.00 i od 10.30 do 12.00 oraz po południu od godz. 14.00 do 16.00 i od 16.30 do Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym św.Elżbiety i Miłosierdzia Bożego odbędzie się spowiedź parafialna przed świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, by godnie przeżyć tak piękną uroczystość.
  • Nie odkładajmy spowiedzi na Wigilię Bożego Narodzenia.
  • Prosimy o zgłaszanie chorych, staruszków, niepełnosprawnych - w kancelarii parafialnej, aby wszyscy parafianie mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Szczegóły związane z wizytą księży u chorych podane zostaną w ogłoszeniach parafialnychW grudniu, jak co roku, będą w sprzedaży świece wigilijne. Uzyskane w ten sposób ofiary Caritas przeznaczy na najuboższe dzieci w Polsce, naszej Diecezji i Parafii.
 
 
Parafia św.Elżbiety
 
SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO PRZYJĘLI:
      Ewa Maria Kowalik
     Jakub Tadeusz Popardowski
     Karol Tokarczyk
     Zuzanna Joanna Zaremba
     Adrian Marcin Wańczyk
Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych
członkach naszej Wspólnoty parafialnej.
 
SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA ZAWARLI:
     Michał Pierzga i Angelika Pierzga
     Adam Przechrzta i Marta Łubik
Nowożeńcom życzymy obfitych łask Bożych
 
ODESZLI DO WIECZNOŚCI:
     Witowska Anna ur.1933
     Jan Łoboda ur.1939
     Jadwiga Jurkowska ur.1923
     Stefan Dominik ur.1947
     Irena Jawor ur.1924
     S.Klaryska Bogumiła Anna Urban ur.1926
     Helena Tokarczyk ur.1933
Niech Miłosierny Bóg obdarzy ich
szczęściem wiecznym.
 
Parafia Miłosierdzia Bożego
 
SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO PRZYJĘLI:
     Angelika Anna Pasiut
     Maja Pietrzak
     Jagoda Taranek
Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych
członkach naszej Wspólnoty parafialnej.
 
ODESZLI DO WIECZNOŚCI:
     Józef Paweł Wielocha - 64 lata
          os.Słoneczne 6 Stary Sącz
     Ryszard Kazimierz Siepietowski 55 lat
          ul.Korzeniowskiego Nowy Sącz
Niech Miłosierny Bóg obdarzy ich
szczęściem wiecznym.
126503