Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Ślubowanie - Szkoła Muzyczna w Starym Sączu

Treść


.
ŚLUBOWANIE
 
    W dniu 27 października 2009 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Starym Sączu odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do grona społeczności szkolnej przyjęto sześcioro dzieci w dziale dziecięcym. Na uroczystość przybyły rodziny zaangażowane w działania młodszych i nieco starszych adeptów sztuki, znajomi i zaproszeni goście. Były występy solo, w duetach i zespołach, życzenia powodzenia i sukcesów skierowane do pierwszaków. Nie zabrakło też gratulacji za dotychczasową pracę, które złożył uczniom i nauczycielom, w krótkim przemówieniu, p.Marian Lis - przewodniczący Rady Miejskiej w Starym Sączu.
    Szkoła powstała przed trzema laty z inicjatywy burmistrza Starego Sącza p.Mariana Cyconia i mieści się w budynku Gimnazjum przy ul.Daszyńskiego 23. Jest placówka samorządową, utrzymującą się z subwencji oświatowej. Od początku kieruje nią Joanna Ustarbowska-Dudka.
.

.
    Obecnie liczy 36 uczniów, którzy kształcą się w zakresie gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, klarnecie i saksofonie. Kilku z nich ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy w postaci nagród i wyróżnień na konkursach.
    Dzieci i młodzież mają do dyspozycji 5 sal wyposażonych w nowe instrumenty- 4 pianina i 2 fortepiany, zakupione dzięki częściowemu dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy.
    W tym roku udało się pozyskać fortepian Yamaha. Uczniowie grali na nim po raz pierwszy podczas tegorocznego ślubowania, mimo iż już wcześniej instrument cieszył słuchaczy swoim brzmieniem na jednym z cyklicznych koncertów, jakie na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych.
    Dzięki licznym występom, organizowanym zarówno w szkole jak i na rzecz środowiska Starego Sącza, koncertom z udziałem doświadczonych muzyków i innym ciekawym przedsięwzięciom, szkoła jest miejscem, które propaguje kulturę, czym stale zyskuje sobie nowych zwolenników, stałych bywalców i ogólne zainteresowanie. Kolejne koncert już w grudniu. Serdecznie zapraszamy.
S.Dudka
135899