Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Dzień Dziecka pod patronatem Burmistrza

Treść


.
DZIEŃ DZIECKA POD PATRONATEM BURMISTRZA
 
    Kolejny już raz wspaniałą zabawę z okazji Dnia Dziecka zorganizowała kadra Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Wsparcia Dziennego w Starym Sączu kierowanej przez p.Jolantę Koszkul.
Miejscem zabawy, gier i konkursów miało być boisko ZSP przy ul.Mickiewicza, jednak padający w piątkowe popołudnie 1 czerwca deszcz sprawił, że impreza od była się w gościnnym Domu Parafialnym.
Dopisali uczestnicy, nie zabrakło również rodziców najmłodszych pociech. Radosna atmosfera udzielała się wszystkim obecnym. Do licznych konkurencji konkursowych zgłaszało się bardzo wielu chętnych. Sporych atrakcji dostarczała zabawa z ogromną kolorową chustą. Zabawa była świetna.
    Większość uczestników chętnie poddawało się malowaniu twarzy i w niedługim czasie trudno było rozpoznać rozbawione, kolorowe oblicza dzieci. Blok zajęć plastycznych zorganizowali wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych pod opieką s.Małgorzaty Dyrek. Także Wolontariusze z Gimnazjum im.J.Słowackiego pod opieką Małgorzaty Koszyk aktywnie uczestniczyli w zabawach i grach. Wspólne falowanie chustą i konkursy sportowe przysporzyły dzieciom wiele radości.
Dzieci losowały drobne nagrody niespodzianki. Nad loterią, w której każdy los wygrywał, czuwali wychowawcy z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej.
.

.
Były napoje i ciasteczka, a szczególną przyjemność bawiącym się dzieciom sprawiły odwiedziny panów burmistrzów: Jacka Lelka i Kazimierza Gizickiego, którzy również pozwolili pomalować sobie twarze w biało- czerwone barwy, co wprowadziło w zachwyt młodych uczestników spotkania. Oczywiście dzieci poprosiły o wspólne pamiątkowe zdjęcia. Padający deszcz nie przeszkodził we wspaniałej, radosnej zabawie, na którą organizatorzy zapraszają również już na kolejny Dzień Dziecka w przyszłym roku.
    Starosądecki „Dzień Dziecka” został zorganizowany w ramach programu profilaktycznego „Postaw na rodzinę”, który to pogram realizują wyżej wymienione szkoły we współpracy z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą. Finansowany on jest ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
    Wiele radości, uśmiechniętych twarzy, wzruszonych, szczęśliwych, rozbawionych dzieci daje wszystkim organizatorom poczucie, że warto być razem i robić coś dla innych.
Jolanta Czech
 
222542