Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

> Daj serce innym <

Treść


.
„Daj serce innym”
 
    „Miej wyobraźnię miłosierdzia”, tymi słowami Jana Pawła II, w niedzielę, 20 maja na boisku Zespołu Szkół w Barcicach, rozpoczęto IV edycję Koncertu Nadziei na rzecz chorych dzieci; Oliwki Kurzeja urodzonej z wadą serca i wiotkością mięśni, Konradka Tokarczyka cierpiącego na wrodzoną łamliwość kości i Kasi Dziedzic, która w styczniu 2011 r. uległa poważnemu wypadkowi. Organizatorami koncertu już po raz czwarty byli Liderzy Promocji Zdrowia Gimnazjum z Barcic i Gimnazjum im.J.Słowackiego ze Starego Sącza pod opieką K.Dubiel i M.Koszyk. Na hasło liderów „Daj serce innym” odpowiedziało wiele instytucji oraz osób prywatnych; dorosłych, dzieci, a zwłaszcza młodzieży, która pamiętając o tym, że „kto daje, staje się bezgranicznie bogatym” czynnie włączyła się w akcję.
    Koncert prowadziły liderki: E.Dziedzina, K.Jurkiewicz, P.Kurnyta, M.Słabaś i K.Maciak, a dary serca licytowali: B.Korwin, J.Leśniara, i O.Olszowska.
W koncercie wystąpiły: zespół Moszczeniczanie pod kierunkiem M.Wójcik i D.Baziaka, dzieci z Gminnego Przedszkola w Starym Sączu prowadzone przez A.Nicpońską, oraz zespół skrzypcowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu z dyr J.Ustarbowską-Dudka.
Z SP w Starym Sączu pod kierunkem A.Kozik, A.Wokacz i B.Trzop, wystąpiły zespoły tańca nowoczesnego „Adamo”, „The Best” oraz „mali artyści” prezentujący filozofię i gwarę góralską. Z Barcic wystąpiła orkiestra dęta pod batutą J.Jamrozowicza z zespołem Tamburmajorek, reprezentującym Centrum Kultury im.Ady Sari w Starym Sączu oraz kierowany przez M.Kanika chór z ZS. Podopieczni Stowarzyszenia „Gniazdo” wraz z współpracującą młodzieżą szkół gimnazjalnych zaprezentowali się w „Euro-2012 z Gniazdem”.
W koncercie wystąpiły też zespoły tańca nowoczesnego Allegro 1, Allegro 2, UPS, Babeczki, Best oraz Alibi tańczące pod kierunkiem R.Setlik oraz wokaliści prowadzeni przez Z.Kaczmarczyka z PMDK w Starym Sączu. Starosądeckie Prywatne Gimnazjum reprezentował zespól instrumentalno-wokalny „Wiadro Duszy” a Gimnazjum im.J.Słowackiego - wokalistka i kolejni „znawcy” gwary góralskiej.
    Dużą dawkę humoru widzom dostarczył kabaret „Zaciesz” ze Starego Sącza.
Nie tylko mocne, ale i profesjonalne „uderzenie” zaprezentowały zespół instrumentalno-wokalny pod kierunkiem R.Gierczyk z PMDK w Starym Sączu oraz „University of  P.A.G.O.R” kierowany przez A.Pasiut.
    Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów występy na barcickiej scenie trwały do godziny 21.30. Koncertowi towarzyszyły: loteria fantowa, sprzedaż artystycznych prac uczniów, aukcja „darów serca”, kwesta oraz bezpłatne badania lekarskie, które prowadziły E.Łomnicka i M.Pawlik. Profesjonalne nagłośnienie imprezy było zasługą Z.Kaczmarczyka z PMDK w Starym Sączu.
    IV edycja koncertu nadziei mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu i wsparciu różnych instytucji, firm, dzięki ludziom, którzy nawet w trudnych czasach potrafią się dzielić z innymi. Dyrekcje szkół; Gimnazjum w Barcicach i Gimnazjum im.J.Słowackiego w Starym Sączu w imieniu organizatorów składają podziękowania: J.Golonce - staroście Powiatu Nowosądeckiego, burmistrzowi Starego Sącza - J.Lelkowi, dyr.Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania - ks.T.Sajdakowi, księżom proboszczom ze Starego Sącza i Barcic  oraz J.Puścizna - dyr.PMDK w Starym Sączu  za  pomoc w  zorganizowaniu  koncertu.
Za finansowe wsparcie - sponsorom, wśród których są firmy: „Fakro”, „Flex-ergis”, „Galicja”, „Samsung”, „Grześ ”, FH J.Tokarczyk, „Steskal”, „Brothers-B - galanteria skórzana”, „Nasza Apteka”, szkoła języków obcych „Erudis”, ,,Hurtownia Sam-Chem, sklepy:  „Sezam” oraz „1001 drobiazgów”, Studio Urody „Maria”, firma gastronomiczna - A Gorczowski.
Dzięki hojności wszystkich osób , którzy w tym dniu „Dali serce innym” możliwa była znaczna pomoc finansowa chorym dzieciom. Podczas koncertu zebrano 9200 zł.
KD
 
126600