Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Złote Gody w Starym Sączu

Treść


.
Złote Gody w Starym Sączu
 
    W przeddzień Święta Niepodległości 61 małżeństw zgromadziło się w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania, aby świętować 50. i 51. rocznicę ślubu. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które na uroczystej gali wręczył burmistrz Jacek Lelek.
    Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kaplicy Domu Pielgrzyma „Opoka”, którą w intencji jubilatów odprawił ks. prałat Marek Tabor. Po Eucharystii pary małżeńskie i ich rodziny zgromadziły się w sali konferencyjnej na gali, której punktem kulminacyjnym było wręczenie Medali. Wszystkich powitała Alfreda Wastag - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu:
Od chwili zawarcia związku małżeńskiego idziecie razem przez życie. Wyrażam szacunek i podziw dla wytrwałości i niezłomności wszystkich par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu, wspierając się wzajemnie, przezwyciężając trudy życia, doczekały tak wspaniałego jubileuszu, jakim są Złote Gody. Zasłużyliście państwo na wyrazy uznania nie tylko waszych najbliższych, ale również społeczeństwa, wśród którego żyjecie - powiedziała pani kierownik.
    Ciepłych słów nie szczędził także burmistrz Jacek Lelek, który podkreślał, że obecne na uroczystości pary są niesamowitym świadectwem trwałości rodziny, a dla kolejnych pokoleń Polaków dowodem na to, że tylko rodzina jest drogą narodu.
Czasy, w których przyszło wam budować swoją przyszłość nie były łatwe ani politycznie, ani gospodarczo, ale mimo trudności stworzyliście wasze rodzinne domy, wychowaliście, wykształciliście dzieci, doczekaliście się wnuków, a w wielu przypadkach pewnie i prawnuków. Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za rodzinę pozwoliły budować lepszą przyszłość zarówno dla najbliższych jak i całej lokalnej społeczności. Każdy dzień waszego życia to piękna i bogata karta historii nie tylko rodziny, ale także naszego miasta i naszej gminy - mówił burmistrz.
    Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczali Jacek Lelek wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Zielińska. Małżonkowie otrzymali również pamiątkowe legitymacje, dyplomy i upominki, a panie czerwone róże.
    Po ceremonii jubilaci obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu, a na zakończenie zostali zaproszeni na obiad i poczęstunek.
    W uroczystości brali też udział: Kazimierz Gizicki - zastępca burmistrza Starego Sącza, Marian Lis - wiceprzewdoniczący Rady Miejskiej, który odczytał okolicznościowy list gratulacyjny od posła Marina Cyconia, a także pracownicy Urzędu Miejskiego.
 
Jubilaci obchodzący jubileusz 51-lecia małżeństwa:
Maria i Jan Babłowie, Michalina i Józef Drożdż, Teresa i Wojciech Gawlak, Aniela i Jan Jakubowscy, Rozalia i Leon Jakubowscy, Maria i Stanisław Janik, Rozalia i Tadeusz Kapuła, Cecylia i Franciszek Kozik, Maria i Tadeusz Kulig, Genowefa i Stanisław Lebdowiecz, Alina i Jan Lorczyk, Stanisława i Jan Maciuszek, Maria i Józef Marszałek, Teresa i Jan Maślanka, Stefania i Augustyn Nowak, Zofia i Józef Nowak, Maria i Józef Ogorzały, Zofia i Stanisław Opyd, Jadwiga i Marian Pociecha, Stanisława i Stanisław Sadowscy, Bronisława i Józef Szczęsny, Teresa i Kazimierz Szewczyk, Anna i Edward Tokarczyk, Maria i Edward Tudaj, Antonina i Józef Walkowscy, Bogna i Józef Wojnarowscy, Antonina i Wojciech Zarabscy.
.

.
Jubilaci obchodzący jubileusz 50-lecia małżeństwa:
Jadwiga i Stanisław Berstlingowie, Bronisława i Władysław Bielak, Antonina i Antoni Dąbrowscy, Maria i Michał Florek, Władysława i Stefan Florek, Janina i Tadeusz Giziccy, Stefania i Stefan Iwańscy, Zofia i Marian Jakubowscy, Katarzyna i Jan Janik, Stefania i Jan Kozyra, Zofia i Kazimierz Łoboda, Józefa i Michał Marszałek, Stanisława i Tadeusz Marszałek, Kazimira i Andrzej Matras, Anna i Stefan Mszańscy, Helena i Rudolf Nowak, Zofia i Jan Ogorzały, Czesława i Józef Oleś, Teresa i Roman Pasiut, Maria i Stanisław Pawlik, Cecylia i Edward Podpora, Janina i Andrzej Sekuła, Bogdana i Bolesław Skrężyna, Helena i Czesław Skrzymowscy, Irena i Jan Sutorowie, Helena i Antoni Tokarczyk, Helena i Tadeusz Tokarczyk, Halina i Ryszard Tokarczyk, Maria i Ludwik Tudaj, Maria i Józef Tyka, Weronika i Władysław Wicher, Wiktoria i Kazimierz Witowscy, Władysława i Stanisław Wnęk, Maria i Stanisław Wójtowicz.
 
Kinga Bednarczyk
 
324583