Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Koncert wdzięczności Stowarzyszenia >Gniazdo<

Treść


.
Koncert wdzięczności
Stowarzyszenia „Gniazdo”
 
    Jak zawsze koncert wdzięczności, na który Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” zaprosiło na 18 listopada, dostarczył starosądeczanom wielu wzruszeń. W sali starosądeckiego „Sokoła” zgromadzili się wszyscy, którzy na co dzień pomagają podopiecznym Stowarzyszenia, a samą organizację wsparli 1 proc. podatku.
Kolejny raz udowodniliście Państwo swoją wielkość, dzieląc się z naszymi podopiecznymi tym, co posiadacie. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje wiele organizacji, które podobnie jak my potrzebują pomocy. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni za to, że wybraliście właśnie nas. Dziękujemy, że okazaliście nam wsparcie w ramach jednego procentu podatku dochodowego. Dziękujemy darczyńcom lokalnym, którzy pamiętają o nas od lat i tym z całej Polski, którzy nie bali się nam zaufać. Ten jeden procent podatku, to dla nas sto procent Waszych serc - powiedziała w imieniu Stowarzyszenia Anna Górz.
    O tym, że koncerty „Gniazda” na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Starego Sącza, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak mówił Wojciech Lasek, wiceprezes Stowarzyszenia, wielka w tym zasługa tych, którzy tak licznie przybywają i wspierają oklaskami zarówno tych sprawnych inaczej jak i pełnosprawnych młodych artystów.
Każdy koncert wdzięczności jest prawdziwym wydarzeniem, ale to, co dzisiaj pokazaliście, zadziwiło nas wszystkich - mówił na zakończenie burmistrz Jacek Lelek.
.

.
    A było kogo podziwiać. Na scenie starosądeckiego „Sokoła” wystąpili podopieczni „Gniazda”: Michał Wcisło i członkowie Integracyjnego Teatrzyku Muzycznego. Prawdziwym hitem okazał się występ kabaretu „Gumowe Ucho” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach, który przygotowali Wojciech Lasek i terapeutki Aleksandra Skoczeń i Ewa Wietrzak-Bochniarz. Przed gośćmi zaprezentowała się kapela „Piyrogi Łomnicańskie” z Łomnicy Zdroju i Karol Tomasiak - finalista Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Niejedną łzę wycisnęła z oczu piosenka „Bóg się mamo nie pomylił”, którą wykonała młodzież ze starosądeckiego zespołu „Delta”.
    Przy okazji koncertu Zarząd Stowarzyszenia przyznał specjalne odznaczenie. Medal „Przyjaciel Gniazda” powędrował w ręce posła Mariana Cyconia. To dzięki jego przychylności i zaangażowaniu niepełnosprawni z terenu gminy znaleźli swoje miejsce w Środowiskowych Domu Samopomocy w Cyganowicach.
    Medal w imieniu Stowarzyszenia wręczyła prezes Zofia Wcisło. Widnieją na nim słowa bł.Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
    Koncert został przygotowany przy wsparciu Centrum Kultury i Sztuki im.Ady Sari w Starym Sączu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
Kinga Bednarczyk
 
327409