Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Noworoczny koncert w Starym Sączu

Treść


.
Noworoczny koncert w Starym Sączu
 
    Koncert Noworoczny, w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej po raz kolejny przyciągnął tłumy starosądeczan i mieszkańców okolicznych miejscowości. I gdyby nie świadomość, że scena usytuowana jest w sali gimnastycznej publicznego gimnazjum, można było poczuć się jak w Filharmonii Wiedeńskiej.
    Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, dyrygenci - ppłk Stanisław Strączek i kpt Leszek Mieczkowski oraz soliści - Aleksandra Chacińska, Natalia Zabrzeska - Nieć i Mieczysław Blaszczyk byli gwarantem wspaniałej uczty muzycznej dla melomanów. Na kilka minut przed godziną 17.00 sala gimnazjum była wypełniona po brzegi. Starosądeczanie, jako mieszkańcy grodu, który odegrał w dziejach polskiej kultury muzycznej tak znaczącą rolę, udowodnili, że potrafią docenić talent wielkich artystów.
    Koncert rozpoczęła uwertura „Lekka kawaleria” w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod batutą ppłk Stanisława Strączka. Starosądecka publiczność po raz kolejny miała okazję podziwiać talent solistki Natalii Zabrzeskiej - Nieć, która najpierw brawurowo wykonała arię Adeli z operetki „Wesoła wdówka”, a potem bawiła widzów wykonując razem z Mieczysławem Błaszczykiem utwór „Co się dzieje oszaleje” z operetki Emmericha Kalmana „Księżniczka czardasza”. Aleksandra Chacińska zachwyciła pieśnią o Wilii z „Wesołej wdówki”, arią operetkową „Kiedy skrzypki grają” oraz doskonale znanym utworem „Usta milczą dusza śpiewa”, który razem z artystką śpiewała cała zgromadzona na sali publiczność.  Z kolei Mieczysław Błaszczyk zaskarbił sobie przychylność wszystkich starosądeczanek śpiewając wielki przebój Roberta Stolza „Brunetki blondynki”. Na noworocznym koncercie nie mogło zabraknąć także walca z suity „Maskarada” i nieśmiertelnego Marszu Radetzky'ego w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. W finale artyści wykonali utwór skomponowany przez Andrew L.Webbera przy okazji letnich igrzysk olimpijskich w Barcelonie „Amigos para Siempre” (Przyjaciele na zawsze).
.

.
    Koncert Noworoczny w Starym Sączu zaszczycili swoją obecnością parlamentarzyści: Andrzej Czerwiński, Arkadiusz Mularczyk, Barbara Bartuś, Anna Paluch, Wiesław Janczyk i Stanisław Kogut; radni wojewódzcy - Andrzej Romanek i Leszek Zegzda i radny powiatowy - Stanisław Śmierciak. W sali starosądeckiego gimnazjum pojawili się także przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza - Jerzy Wituszyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Starym Sączu - Kazimierz Gizicki, ks. prałat Władysław Pasiut ze Szczepanowa oraz goście z Republiki Słowackiej, a wszystkim za obecność dziękował włodarz gminy - burmistrz Marian Cycoń. Na koniec zgromadzeni goście, mieszkańcy i soliści wspólnie zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”.
Kinga Bednarczyk
 
324458