Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Ogłoszenia i Kronika parafialna

Treść


.

.
Parafia św.Elżbiety
 
  • 2 lutego (środa) - święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  • 11 lutego (piątek) - Wspomnienie NMP z Lourdes - 19 Światowy Dzień Chorego, którego hasłem są słowa „Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni” (1P 2,24).
W naszej parafii Dzień Chorego będziemy przeżywać w niedzielę 13 lutego. Msza św. pod przewodnictwem o.Stanisława Olesiaka dla chorych, niepełnosprawnych i osób starszych połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia - w niedzielę (13 lutego) o godz. 15.00 w kościele św. Elżbiety Węgierskiej. Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na wzór lurdzki.
  • 16 lutego (środa) - dzień modlitw w duchu wdzięczności za dar ogłoszenia beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II z prośbą o Jego rychłą kanonizację.
  • 20 lutego (niedziela) - ofiary składane na tacę w naszych kościołach będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

.
SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO PRZYJĘLI:
Jakub Jan Łubik - 25.12.2010 r.
Konrad Henryk Citak - 25.12.2010 r.
Krystian Paweł Kociołek - 02.01.2011 r.
Szymon Piotr Szewczyk - 02.01.2011 r.
Jacek Cygan - 16.01.2011 r.
Blanka Kuźlak - 16.01.2011 r.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych
członkach naszej Wspólnoty parafialnej
 
SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA ZAWARLI:
Jan Wilczyński i Kazimiera Kędroń
    - 04.01.2011 r.
Nowożeńcom życzymy obfitych łask Bożych
 
ODESZLI DO WIECZNOŚCI:
Zofia Młynarczyk-Dziedzic - lat 53
Barbara Budek
Niech Miłosierny Bóg obdarzy ich
szczęściem wiecznym
.
Dane z życia religijnego za rok 2010
obejmują kościół św.Elżbiety, klasztor w Starym Sączu
oraz kaplicę św.Maksymiliana Kolbego w Popowicach
 
Sakrament chrztu św. przyjęło 83 dzieci (13 więcej niż w roku ubiegłym)
Pogrzebów było 73 (9 więcej niż w roku ubiegłym)
Sakrament małżeństwa przyjęło 50 par (6 mniej niż w roku ubiegłym)
Sakrament bierzmowania przyjęło 93 osoby
Do I Komunii Świętej przystąpiło 61 dzieci
Rozdano 195 tysięcy Komunii Świętych
W niedzielnej Mszy św. bierze udział 3840 osób
.
 
Parafia Miłosierdzia Bożego
 
W naszej wspólnocie parafialnej 47 dzieci przyniesiono do chrztu świętego. Te dzieci będą Boga nazywać swoim Ojcem. Ale warto przy okazji zadać sobie pytanie o motywy, które spowodowały, że przynieśliśmy je do kościoła i w ich imieniu poprosiliśmy o chrzest. Czy rzeczywiście jest to wyraz naszego pragnienia, aby przekazać przyszłym pokoleniom wiarę w Boga, Jezusa Chrystusa, Jego Ewangelię i Jego miłość?
 
46 dzieci naszej parafii, przyjęło do swego dziecięcego serca Pana Jezusa w Komunii św,
 
48 młodych ludzi, którzy umocnieni Duchem Świętym w Sakramencie Bierzmowania stali się dojrzałymi wyznawcami Chrystusa. Czy rzeczywiście staramy się wychować dzieci w atmosferze miłości do Chrystusa i Kościoła? Czy naszym życiem pokazujemy im, że jesteśmy naprawdę świadkami Miłości?
 
Sakramentalny związek małżeński zawarło niewiele bo 9 par. Mamy nadzieję, że młodzi zawierający sakramentalny związek małżeński uświadomili sobie do głębi, że źródłem ich miłości jest sam Bóg i mają obowiązek dawać świadectwo swoim życiem w chwilach radosnych i okresach próby Miłości.
 
Niewątpliwie dla wielu spośród nas Chrystus jest kimś najważniejszym, o czym świadczy dojrzałe uczestnictwo we Mszy Świętej i częste przyjmowanie Komunii Świętej. W kończącym się roku przyjęliśmy 68 000 komunii św.
 
W minionym roku odwiedzaliśmy z posługą sakramentalną na pierwsze piątki miesiąca 24 chorych, zaś w każdą niedzielę 8 chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedza nasz szafarz p.Antoni
 
Do wieczności Pan Bóg powołał 11 osób spośród nas.  Trzeba nam dzisiaj przypomnieć sobie również o odpowiedzialności za ten najważniejszy moment życia, od którego zależy cała wieczność.
 
324541