Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Świąteczne spotkanie w Klubie Seniora

Treść


.
Świąteczne spotkanie w Klubie Seniora
 
W niedzielę 9 stycznia, w Domu Parafialnym w Starym Sączu, odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie starosądeckich seniorów zrzeszonych w Klubie Seniora. Rozpoczęła je prezes Akcji Katolickiej - Halina Borowska, która powitała wszystkich zgromadzonych seniorów i zaproszonych gości oraz w imieniu swoim i członków Akcji Katolickiej złożyła zebranym życzenia:
            Niech ten rok przyniesie dużo zdrowia i
            Marzeń, o które warto walczyć,
            Radości, którymi warto się dzielić,
            Przyjaciół, z którymi warto być i
            Nadziei, bez której nie da się żyć.
 
Do życzeń pani prezes dołączył proboszcz parafii pw.św.Elżbiety - ks.prałat Marek Tabor.
    Życzę Wam żeby na każdym etapie życia, udawało się Wam przeżywać każdą chwilę jako coś bardzo niepowtarzalnego.
    Chciałbym Wam życzyć, aby ci, w życiu których na co dzień jesteście, ponad wszystko cenili sobie Wasze życie.
.

.
Potem był czas na wspólne łamanie się opłatkiem. Życzono sobie zdrowia, pomyślności i jeszcze jednej ważnej rzeczy: szacunku ze strony najmłodszych.
Spotkanie umilał zespół kolędniczy pod kierownictwem Tadeusza Dyrdy w składzie: Maria Dyrda, Maria i Stanisław Stawiarscy, Magdalena Stawiarska, Jolanta i Jan Czechowie oraz Halina i Zdzisław Szewczykowie. Jak na Stary Sącz przystało, podczas kolędowania nie mogło zabraknąć „Kolędy góralskiej” Jana Joachima Czecha („Hej ponad regle, turnice...”), którą zna już praktycznie każdy starosądeczanin. Zespołowi udało się rozśpiewać całe towarzystwo. Spotkanie w dużej mierze udało się zorganizować dzięki wolontariuszom - Wojciechowi Wierzbickiemu, Natalii Siedlarz, Justynie Kalicieckiej, Agnieszce Kalicieckiej, Ludmile Wójcik, Mateuszowi Florkowi, Annie Radzik i Piotrowi Radzik.
W tym miejscu wypada także wspomnieć o sponsorach, dzięki którym na świątecznym stole znalazły się różne smakołyki. Andrzej Stawiarski (RAJ), przekazał ciasta i ciasteczka, Paweł Kruszyński i Edward Stawiarski (EPI) paszteciki, a o catering zadbał Szymon Wilczyński.
Ciepły i rodzinny nastrój niedzielnego popołudnia, członkowie Klubu Seniora zabrali do swoich domów, a przy okazji obdzielili nim zaproszonych gości.
Kinga Bednarczyk
 
322508