Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Jasełka w parafii pw.Miłosierdzia Bożego

Treść


.
Jasełka w parafii pw.Miłosierdzia Bożego
 
   Jasełka to jedna z tradycji Bożego Narodzenia, dlatego grupa młodzieżowa, z parafii pw.Miłosierdzia Bożego, przygotowywała spektakl o narodzeniu Pana Jezusa. Efekt ich pracy można było zobaczyć 6 stycznia w kaplicy na osiedlu Słonecznym.
    Przedstawienie, nad którego całością czuwał ks.Tomasz Stachel, przeniosło widzów ponad 2000 lat wstecz: najpierw do Betlejem, gdzie Maryja i Józef próbowali znaleźć schronienie, potem do pałacu władcy Galilei – Heroda, a na końcu do małej stajenki, w której na świat przyszedł Pan Jezus. Wszystko jak w ewangelii. Byli więc pasterze, którym ukazał się anioł, trzej mędrcy ze wschodu, których prowadziła gwiazda i nakazana przez Heroda rzeź dzieci. Duży entuzjazm wśród publiczności wzbudził Jezusek, w rolę którego miał się wcielić Staś Stawiarski. Niestety małego aktora tak bardzo przestraszyły flesze aparatów, że trzeba było go zastąpić zwykłą lalką.
.

.
    O oprawę muzyczną jasełek, jak zawsze przy tego typu spotkaniach, zadbał zespół kolędniczy pod dyrekcją p.Tadeusza Dyrdy w składzie państwo: Maria Dyrda, Maria i Stanisław Stawiarscy, Magdalena Stawiarska Jolanta i Jan Czechowie oraz Halina i Zdzisław Szewczykowie. Zespół, w przerwach pomiędzy poszczególnymi aktami jasełek, wykonywał kolędy, a do wspólnego śpiewania włączyli się wszyscy zgromadzeni w kaplicy widzowie.
    Jasełka zyskały duże uznanie słuchających. Wyrazem tego były gromkie brawa po zakończeniu spektaklu.
Kinga Bednarczyk
 
324503