Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

KOLĘDNICY MISYJNI 2010

Treść


.
KOLĘDNICY MISYJNI 2010
 
    W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD), wyruszyły do domów mieszkańców Starego Sącza, niosąc dobrą nowinę o narodzeniu Pana Jezusa. Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych 2010 miało miejsce w kościele parafialnym pw.św.Elżbiety, po Mszy św. o godz. 11.00
    Kolędnicy, przebrani w stroje imitujące ubrania mieszkańców Azji i Afryki, podczas odwiedzin śpiewali kolędy, a goszczący ich starosądeczanie, wspierali drobnymi datkami cel, który przyświecał ich kolędowaniu - pomoc dzieciom z krajów afrykańskich i misjonarzom z diecezji tarnowskiej.
   Tegoroczna akcja ukierunkowana była przede wszystkim na dzieci z Ugandy. W tym kraju ponad połowa mieszkańców ma ograniczony dostęp do wody pitnej, a na jednego lekarza przypada 25 tys. Ugandyjczyków. Największym dramatem dzieci jest jednak ciągle trwająca wojna domowa. Pomoc z zewnątrz jest więc nieoceniona. Zebrane przez kolędników środki wspomogą m. in. projekty edukacyjne (remonty i wyposażenie szkół, stypendia); projekty ochrony życia (pomoc w utrzymaniu domów dla sierot, ośrodków dla dzieci chorych, niepełnosprawnych i dotkniętych AIDS) oraz projekty formacji chrześcijańskiej (przygotowanie do sakramentów, katechezy oraz budowa i wyposażenie sal katechetycznych przy parafii).
.

Grupa kolędnicza spotkana na ul.11 Listopada
.
    Zebrane przez dzieci środki, złożone zostały jako dar ofiarny podczas Mszy św. w święto Objawienia Pańskiego. Data nie została wybrana przypadkowo. Uroczystość Trzech Króli to także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Za trud, jakiego dzieci się podjęły, za chęci i zaangażowanie ich rodziców dziękował ks.proboszcz Marek Tabor. Dzisiaj będą o was ciepło myśleć mali mieszkańcy krajów afrykańskich - mówił podczas homilii. Będą myśleć, chociaż wcale was nie znają.
    Na cele misyjne, zarówno te diecezjalne jak i ogólnopolskie, zostały też przeznaczone ofiary, które tego dnia złożyli parafianie na tacę.
Kinga Bednarczyk
 
324583