Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Kochane Dzieci

Treść


.

.
    Pewnie pamiętacie, że ten rok naszych gazetkowych spotkań poświęcony jest komunii z Bogiem. I nie chodzi tu o pierwszą komunię, czyli pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej. Mamy uczyć się być w takiej stałej łączności z Panem Bogiem, który jest naszym Ojcem. Najlepszym sposobem takiego bycia blisko Boga jest częsta, a nawet codzienna lektura Pisma Świętego.
    Mamy kolejny miesiąc roku, już luty. W poprzednich odcinkach pochylaliśmy się nad wydarzeniami związanymi z tajemnicą wydarzeń roku liturgicznego. W tym częściowo wakacyjnym czasie, bo przeżywamy czas ferii chciałabym wrócić do początku, czyli dlaczego Pismo Święte jest takie ważne dla nas.
    Każdy z nas ma ulubioną książkę, czasem zabawkę. Często jest to pamiątka jakiegoś ważnego wydarzenia czy tez spotkania. Kiedy odkurzamy ją na półce wtedy przypomina nam się chwila, kiedy ją otrzymaliśmy, często z tą pamiątka jest związane jakieś wydarzenie. Bierzemy takie zdjęcie, maskotkę czy muszelkę do ręki i już nasze myśli przenoszą się o ileś kilometrów, powraca tamten dzień i... wyobraźnia pomaga nam wrócić do tamtej chwili. Często nasi przyjaciele chcą nam pozostawić jakąś pamiątkę, bo pragną by poprzez nią byli blisko nas i abyśmy my o nich pamiętali.
.

.

.

.
    Taką szczególna pamiątką i znakiem obecności przy nas samego Boga jest Pismo
Święte. Często będziecie słyszeć na katechezie, że nazywamy je Bożym listem do człowieka, do każdego człowieka.
    Drugim terminem związanym z tą księgą jest słowo BIBLIA. Pochodzi ono z języka greckiego i dosłownie znaczy „księgi”. Rzeczywiście tak jest bo w tej jednej KSIĘDZE jest aż 73 księgi, spisanych przez różnych ludzi przez ponad tysiąc lat.
    Autorów poszczególnych ksiąg wybierał sam Bóg. Otrzymywali oni szczególny dar, który nazywamy natchnieniem. Pomagał on wszystkim biblijnym pisarzom przekazać bez błędów prawdę o zbawieniu.
    Pismo Święte, czyli Biblię, dzielimy na dwie części - Stary i Nowy Testament. W Starym Testamencie poznajemy dzieje Ludu Bożego przed narodzeniem Pana Jezusa. - Nowy Testament opowiada o życiu Jezusa, w nim poznajemy Jego naukę i nauczanie apostołów.
    Zachęcam każdego z Was, żebyście dobrze zapoznali się ze swoim egzemplarzem Biblii. Sprawdźcie czy macie pełne wydanie, czyli Stary i Nowy Testament, czy tylko Nowy Testament. Zapoznajcie się z tytułami poszczególnych ksiąg, bardzo często te nazwy są dla nas trudne, poproście wówczas o pomoc Rodziców. Kiedy poznamy się bliżej z Biblią, myślę, ze łatwiej nam będzie każdego wieczoru albo przynajmniej w niedzielę usiąść wspólnie i przeczytać choć fragment tego pięknego listu Ojca, który do końca umiłował swoje Dzieci i chce z nimi poprzez te karty rozmawiać.
Pozdrawiam Was serdecznie
s.Agnia
 
327580