Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

KONCERT WDZIĘCZNOŚCI STOWARZYSZENIA >GNIAZDO<

Treść


.
KONCERT WDZIĘCZNOŚCI
STOWARZYSZENIA „GNIAZDO”
 
    Jak co roku jesienią Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” zaprosiło na Koncert Wdzięczności. Tym razem jego współorganizatorem było Stowarzyszenie Muzyka Świata „Akord”, a był on finałem dwu i półmiesięcznych warsztatów twórczych w ramach projektu „Jestem Niepełnosprawny - Jestem Wspaniały”. Projekt realizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego ze środków PFRON.
Autorem projektu był Mirosław Witkowski - wokalista, laureat i finalista programów telewizyjnych: X Factor, The Voice Of Poland, Szansa na Sukces wraz z zespołem w składzie: Piotr Matysik - instrumenty klawiszowe, Rafał Potoniec – instrumenty perkusyjne, Jacek Bielecki - bas.
Oczywiście tego wieczoru rej na scenie wodził Kabaret „Gumowe ucho”, w skład którego wchodzą podopieczni (działającego pod patronatem Stowarzyszenia „Gniazdo”) Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach. Tym razem zespół stanowili: Anna Kulig, Paweł Jaroszyński, Justyna Klag, Iza Biryt, Mateusz Połeć, Ewa Suflita, Tadek Olszowski, Staszek Dudzic, „Mirencjo” - Mirosław Witkowski
    13 listopada 2016 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki im.Ady Sari zgromadził się komplet publiczności, zaproszonych gości i wiernych fanów koncertu, który jest stałą pozycją wśród wielkich, kulturalnych imprez w Starym Sączu.
    „Wdzięczność jest darem serca”, a koncert formą podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, przyczyniają się do istnienia i bogatej działalności Stowarzyszenia „Gniazdo”, służącej podopiecznym i ich rodzinom.
Jak zwykle, perfekcyjnie przygotowany zamysł twórczy poprowadzili Anna Górz i Wojciech Lasek, członkowie Zarządu Stowarzyszenia.
Witając przybyłych Anna Górz powiedziała:
- Rok temu Koncert Wdzięczności zainaugurował obchody 10-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu. Dzisiaj spotykamy się, aby uwieńczyć ten czas, który zamyka ważny okres naszej działalności. Nie sposób wyrazić naszej wdzięczności za Państwa wkład w tworzenie naszego stowarzyszenia. Serca naszych podopiecznych z pewnością długo będą pamiętać: wyrazy Państwa wrażliwości na ludzkie cierpienie, okazaną pomoc oraz bezinteresowne wsparcie. Pragniemy z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy podali nam pomocną dłoń, którzy wspierają nas dobrym słowem i pomocą finansową. Za ofiarowane w ciągu tego jubileuszowego roku fundusze oraz przy wsparciu PEFRON zakupiliśmy nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Jesteśmy pewni, że pozwoli nam to, dosłownie i w przenośni, bezpiecznie wjechać w kolejną dekadę naszej działalności.
.

.
    Występ Kabaretu zatytułowany „La Bamba” został przyjęty gromkimi oklaskami, które nie osłabły po wykonaniu przez Michała Wcisło piosenki „Yesterday” z repertuaru Beatelsów.
Spontanicznym był występ Tadeusza Dyrdy, który bez wcześniejszych prób, zachwycająco wykonał utwór Leonarda Cohena „Alleluja”, za co nagrodzony był brawami i gratulacjami w foyer.
    Następnie nadszedł czas wręczenia medalu „Przyjaciel Gniazda”, na którym umieszczono cytat z Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
W minionych latach odznaczeni nim zostali: Marian Cycoń były burmistrz Starego Sącza i poseł RP, o.Stanisław Olesiak SVD, burmistrz Jacek Lelek i inspektor Henryk Koział.
Padły słowa:
„Szanowni Państwo! Bezinteresowność w dzisiejszych czasach jest czymś odświętnym, wręcz luksusowym. Coraz rzadziej stać nas na gest, który nie ma w sobie nutki interesu własnego. A właśnie takie działanie pozbawione kalkulacji jest najpiękniejsze, bowiem „tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia- prawdziwego poczucia spełnienia”.
W tym roku Zarząd Stowarzyszenia postanowił uhonorować tytułem „Przyjaciel Gniazda” pierwszą kobietę, panią Ewę Zielińską - przewodniczącą Rady Miasta Starego Sącza.
Medal wręczyli Zofia Wcisło - prezes Stowarzyszenia, Wojciech Lasek i Anna Górz.
„Pani Ewo! Dziękujemy za każdy życzliwy gest i wsparcie, dzięki którym wiele naszych inicjatyw mogło ujrzeć światło dzienne, za Pani obecność wśród nas, która utwierdza nas w przekonaniu, że przyświecają nam wspólne cele, a nade wszystko za ciepły uśmiech”.
 
   Dzisiaj chcielibyśmy również uhonorować tych z Państwa, którzy w ciągu mijającej dekady, poprzez bezinteresowny wkład w budowanie wizerunku Stowarzyszenia, zapisali się na kartach naszej historii.
Obecność Państwa przez 10 lat istnienia „Gniazda” zapewniła naszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, a ciepło i oddanie sprawiły, iż udało się nam stworzyć prawdziwą rodzinę.
W okolicznościowych dyplomach, wręczanych wraz z ceramiczną statuetką anioła (wykonanego przez podopiecznych ŚDS), widnieje cytat:
„Jeden z najgłębszych sukcesów życia polega na tym, że tylko wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.”
Caroll Levis
A dalej czytamy:
   Z okazji 10-lecia działalności Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych,, Gniazdo” w Starym Sączu, składamy serdeczne podziękowania za wsparcie i ofiarną pomoc w tworzeniu wielkiego dzieła, jakim jest Stowarzyszenie ,,Gniazdo”. Dziękujemy za bezinteresowność i życzliwość, których doświadczyliśmy w ciągu mijającej dekady. Obecność Państwa „u boku Gniazda” zapewniła naszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, a ciepło i oddanie sprawiły, że udało się nam stworzyć prawdziwą rodzinę. Dzięki Wam mijające 10 lat zapisuje się na kartach naszej historii, jako czas owocnej pracy w gronie oddanych przyjaciół
   Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.
Z wyrazami szacunku
Zarząd
Wyróżnienia otrzymali:
Anna i Grzegorz Baranowie - firma Biurowiec
Wojciech Kulak prezes Banku Spółdzielczego w Starym Sączu
Maria Sosin - dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu
Jolanta Młodkowska-Czech i Jan Czech - redakcja czasopisma „Z Grodu Kingi”
Grzegorz Klag - Firma Cukiernicza „Klag”
Marek Sekuła - Firma Marek Sekuła - Ubezpieczenia
Emil Zygmunt - Zakład Cukierniczy Emil i Krzysztof Zygmunt
Jan Rams - Firma Jan Rams
Paweł Szczygieł - Nadleśnictwo Stary Sącz
Grzegorz Garwol - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach
Stanisław Majca - dyrektor Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
Jadwiga Szlęk
Maria Listkiewicz
Stanisława Skwarło
Helena Jędrzejowska
Maria i Stanisław Tokarczykowie
 
Wyrazem uznania dla działalności Stowarzyszenia był medal Polonia Minor, przyznawany zarządowi „Gniazda” przez Marszałka Województwa wraz z przewodniczącym Sejmiku, za szczególne zasługi w działalności na rzecz Małopolski, który wraz z tabletem wręczył radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń.
Przyznane z okazji jubileuszu przez burmistrza Jacka Lelka okolicznościowe grawertony dla wszystkich członków Zarządu „Gniazda”, wręczył wiceburmistrz Kazimierz Gizicki i przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska.
    Z okazji kolejnego, wspaniałego koncertu a przede wszystkim Jubileuszu, do wszelkich otrzymanych życzeń dla członków stowarzyszenia, podopiecznych i ich rodzin dołącza się dziękująca w imieniu wszystkich wyróżnionych, wdzięczna
Jolanta Czech
 
324014