Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Odkryj Węgry - projekt językowy w ramach Roku Kultury Węgierskiej dobiegł końca

Treść


.
Odkryj Węgry
- projekt językowy w ramach Roku Kultury Węgierskiej
dobiegł końca
 
    We środę, 19 października 2016 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w związku z podsumowaniem projektu kulturoznawczego pod hasłem „Odkryj z nami Węgry”. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim na temat różnych aspektów kulturoznawczych związanych z Węgrami w oparciu o teksty źródłowe oraz broszurki turystyczne przekazane przez Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Węgierskiej w Polsce. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele języka angielskiego: Beata Damasiewicz (koordynator i pomysłodawca przedsięwzięcia), Agnieszka Adamek i Halszka Skórska, oraz Anna Wrońska-Górowska - nauczyciel języka rosyjskiego.
.

.
    Konkurs został zorganizowany w związku z Europejskim Dniem Języków 2016, Rokiem Kultury Węgierskiej w Polsce oraz siódmą edycją współpracy polsko-węgierskiej z Radnὁti Miklὁs Gimnázium z Dunakeszi na Węgrzech. Udział w zmaganiach konkursowych był doskonałą okazją do tego, by wspólnie świętować językową różnorodność. Idee konkursu poprzez fundowanie nagród dla laureatów wsparło wiele instytucji: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie (Instytut im.Balassiego), Konsulat Generalny Węgier, Ambasada Węgier oraz Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE.
    W gronie zwycięzców znaleźli się:
    I miejsce w kategorii język angielski z językiem niemieckim zdobyła Dorota Florek z kl.III Technikum Ekonomicznego, II miejsce: Patrick Matyszkiewicz z kl.II Technikum Informatycznego, III miejsce: Adrian Ogorzały z kl.II Technikum Informatycznego. Wyróżnienia przyznano Michałowi Pasiutowi z kl.III Technikum Informatycznego, Justynie Babik oraz Ewelinie Majerskiej z kl.III Technikum Ekonomicznego, a także Joannie Kołodziej z kl.I Technikum Leśnego.
    Wśród nagrodzonych w kategorii język angielski z językiem rosyjskim znaleźli się Justyna Citak (I miejsce) i Gabriela Gąsiorowska (II miejsce) z kl.III, a także Paweł Zbozień oraz Renata Udziela (III miejsce) z kl.IV. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Filip Dąbrowski, Monika Garwol, Agnieszka Stelmach oraz Aleksandra Mikołajczyk z kl.IV - tę kategorię zdominowali całkowicie uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej.
    W uroczystości wzięły również udział Angelina Słowik (z kl.III TŻG) oraz Katarzyna Warzecha (z kl.II TOT), które przygotowały plakaty promujące naukę języków obcych. Laureatom nagrody wręczyli dyrektor ZSP Grzegorz Skalski oraz wicedyrektor Angelika Duda, gratulując organizatorom i uczestnikom udziału w innowacyjnych metodach zdobywania umiejętności językowych.
Beata Damasiewicz
 
324163