Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Zabawa andrzejkowa w Środowiskowym Domu Samopomocy

Treść


.
ZABAWA ANDRZEJKOWA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ
W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY
I ICH GOŚCI
 
    Kolejny już raz uczestnicy zajęć i kadra Środowiskowego Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób niepełnosprawnych „Gniazdo” zaprosili swych przyjaciół na andrzejkową zabawę do restauracji „Stodoła w Odnozynie” w Barcicach.
Klimat i czar tego miejsca, którego właścicielem jest Andrzej Gorczowski, oraz świetna organizacja imprezy przez panie terapeutki i kierownictwo ŚDS sprzyja niesamowitej zabawie. W tym roku do wspólnego świętowania zaproszeni zostali podopieczni z zaprzyjaźnionych placówek: Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie i Zbyszycach.
.

.
Tegorocznej zabawie towarzyszył „Żywioł powietrza”, dlatego wystrój lokalu i stroje uczestników utrzymane były w tonacji niebiesko-białej.
W programie przewidziano: konkurs na najciekawszy strój przedstawiający żywioł powietrza, wróżby andrzejkowe, konkurs tańca oraz oprócz magicznej atmosfery wiele niespodzianek.
W konkursie na najciekawszy strój zwyciężyła Krystyna Woźniczka z Muszyny, drugie miejsce zajął Sławomir Rams ze Starego Sącza, a trzecie Karolina Kostilek ze Zbyszyc.
Kadra ŚDS na czele z kierowniczką Joanną Homoncik przejęła rolę pomocy kuchennych, sprzątaczek i kelnerek, przywdziewając stosowne stroje. Świetny efekt tego pomysłu został doceniony i nagrodzony gromkimi brawami.
Po wspólnym obiedzie uczestnicy spotkania próbowali wspaniały tort upieczony przez p.księgową Grażynę Zoń. Jego dekoracja - trąba powietrzna - nawiązywała do żywiołu dnia.
Życzenia dla uczestników andrzejkowej zabawy przesłał ks.Stanisław Olesiak, któremu stan zdrowia nie pozwolił uczestniczyć w tej miłej imprezie. Prosił również o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia.
Do uczestników zabawy przyjechali: radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń oraz Franciszek Tudaj, kierownik OPS w Starym Sączu, Aneta Mamala z portalu starosądeckie.info, Jadwiga Szlęk, Mariola Wójsik zaangażowane w działalność Stowarzyszenia oraz niżej podpisana
Jolanta Czech
 
310706