Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

>Gniazdo< dla stowarzyszenia >Nasz dom<

Treść


.
„Gniazdo” dla stowarzyszenia „Nasz dom”
 
    Samorządowcy, kapłani, parlamentarzyści i przyjaciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza zaprezentowali swoje muzyczne i kabaretowe talenty podczas koncertu „Znani i lubiani śpiewają i grają dla Gniazda”, który odbył się 12 kwietnia na scenie starosądeckiego „Sokoła”. Sala kinowa wypełniła się po brzegi, a samo wydarzenie przyciągnęło do Starego Sącza nie tylko mieszkańców miasta, ale także okolicznych miejscowości - przede wszystkim Piwnicznej, gdyż koncertem członkowie „Gniazda” postanowili wspomóc zaprzyjaźnione z nimi stowarzyszenie „Nasz Dom”. Organizacja ta od wielu lat zbiera środki na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach.
„Doskonale pamiętamy jak niemal przed dziesięciu laty to my zmagaliśmy się z różnymi przeciwnościami losu, budując w Starym Sączu ośrodek dla osób niepełnosprawnych. Udało nam się to osiągnąć dzięki wielu ludziom dobrego serca. Dzisiaj my wyciągamy pomocną dłoń do naszych przyjaciół z Piwnicznej” - powiedziała Anna Górz z Zarządu Stowarzyszenia „Gniazdo”.
    Na scenie swoje muzyczne, i nie tylko, talenty zaprezentowali samorządowcy, kapłani i przyjaciele „Gniazda”. A wszystko po to, aby pomóc w zebraniu funduszy dla stowarzyszenia „Nasz Dom”. Od kilku już lat kierownictwo organizacji czyni starania, aby zmodernizować i zaadaptować na potrzeby swoich podopiecznych dawny pawilon kolonijny w Kosarzyskach. Pierwsze, niewielkie prace w budynku już przeprowadzono, ale jest to zaledwie niewielka cząstka tego, co trzeba zrobić.
   Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli: lek. Tadeusz Bielak, Janusz Chojnacki - fotograf, Edward Grucela - słynny nauczyciel ze „Szkoły nad obłokami” Marii Kownackiej, Wiesław Kądziołka - wicedyrektor MORD, ks. Piotr Adamczyk z Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka”, Jacek Lelek - burmistrz Starego Sącza, poseł Andrzej Romanek, Michał Mółka - dyrektor biura poselskiego Andrzeja Romanka, Maria Sosin, Monika Jackowicz-Nowak z Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, przedstawiciel Nadleśnictwa Stary Sącz oraz Michał Ziomek z zespołem. Okazało się, że występujący, znani do tej pory ze swojej działalności publicznej i zawodowej, mają liczne talenty i nie opuszcza ich poczucie humoru, a dodatkowej atrakcji koncertowi dodawał fakt, iż poprowadzili go członkowie kabaretu „Gumowe Ucho” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu, przy niewielkiej pomocy Anny Górz i Wojciecha Laska - członków Zarządu stowarzyszenia „Gniazdo”.
    Dzięki hojności zebranych w starosądeckim „Sokole” udało się zebrać 6 204, 50 zł.
„Bardzo, bardzo dziękujemy. Wierzymy, że wcześniej czy później pawilon w Kosarzyskach stanie się dla naszych podopiecznych drugim domem” - mówiła wzruszona Maria Kulig, prezes „Naszego Domu”.
 
Kinga Bednarczyk-Zborowska
 
322508