Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Młody Mistrz Polski Południowej w karate

Treść


.
Młody Mistrz Polski Południowej w karate
 
Młody, utalentowany, wielokrotny mistrz Polski Południowej w karate - Dawid Pustułka. Na co dzień jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, a dokładniej klasy sportowej. Znalazł ciekawy sposób na życie i z nim wiąże swoją przyszłość.
 
Jak zaczęła się Twoja przygoda z karate?
    - Moja przygoda z karate zaczęła się już w czwartej klasie szkoły podstawowej. Tata ożywił we mnie tę pasję. Pewnego dnia zaprowadził mnie na trening. Od razu wszystko bardzo mi się spodobało. On też kiedyś ćwiczył, trenował zapasy i nawet był w reprezentacji Polski.
 
Dlaczego akurat ta dyscyplina?
    - Wybrałem tę dyscyplinę, ponieważ w pobliżu nie było większych możliwości uprawiania innej.
 
Jakimi osiągnięciami na swoim koncie możesz się już pochwalić?
    - Na swoim koncie mam wiele osiągnięć. Cztery razy wygrałem Mistrzostwa Polski Południowej. Brałem także udział w wielu innych zawodach. Podczas tych, których uczestnikami było czterysta osób, zdobyłem 1 miejsce i wyróżnienie za najlepszą technikę.
.

.
Jakie cechy charakteru należy posiadać, aby uprawiać ten sport?
    - Przede wszystkim liczy się wytrwałość, bez niej nic się nie osiągnie. Bardzo ważny jest również spokój, cierpliwość. Należy nieustannie dążyć do wyznaczonych celów. Ja dopiero po czterech latach treningów wystartowałem w pierwszych zawodach.
 
Jak dużo czasu poświęcasz na treningi?
    - Cztery razy w tygodniu ćwiczę po dwie godziny. Więc w tygodniu łącznie trenuję osiem godzin. Trening zaczynam od godzinnej rozgrzewki, potem jest technika, a następnie sparingi.
 
Jakie są Twoje plany na przyszłość?
    - W przyszłości chciałbym spróbować swoich sił w innych dyscyplinach, które w pewnym sensie są bardziej kontaktowe, np. formuła K1.
Rozmawiały: Agnieszka Duda i Agnieszka Bołoz
uczennice klasy dziennikarskiej LO w Starym Sączu
 
324428