Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Tradycyjna Jajecznica Koła Grodzkiego PTTK z Klubem Słowackich Turystów Tatran

Treść


.
Tradycyjna Jajecznica Koła Grodzkiego PTTK
z Klubem Słowackich Turystów Tatran
 
  Jajecznica to tradycyjna impreza Koła Grodzkiego działającego przy sądeckim oddziale PTTK, organizowana co roku na wiosnę. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po krótkim przejściu górskim szlakiem, wspólnie spędzamy czas przy ognisku, smażąc potężną ilość jajecznicy.
W tym roku organizowana była wspólnie z zaprzyjaźnionym Klubem Slovenskych Turystów Tatran z Preszowa. W wydarzeniu uczestniczyło około 150 osób - rekordowa liczba.
  Nasi południowi sąsiedzi przyjechali do Polski na trzy dni. W piątek wędrowali po Beskidzie Sądeckim w paśmie Jaworzyny Krynickiej, potem zostali zaproszeni do siedziby Oddziału „Beskid” PTTK w Nowym Sączu. Wieczorem wspólnie grillowaliśmy w Domu Turysty PTTK „Maja”, gdzie Słowacy zatrzymali się na nocleg.
  W sobotę turyści Tatrana zwiedzali Kraków i kopalnię soli w Wieliczce. A niedziela należała do nas wspólnie. Do Koła Grodzkiego i Tatran Preszów.
.

.

.
  Choć rankiem, mniej odważni woleli zostać w domach zrażeni obfitymi opadami deszczu, inni nie dali za wygraną i zjawili się skoro świt w pełnym „umundurowaniu” - w pelerynach z parasolami i skarpetkami na zmianę w plecakach. No i oczywiście z obowiązkową paczką jajek.
- Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio przygotowani turyści - podkreślił przewodnik Marian Baran.
  Wzięliśmy sobie tę sentencję do serca i z radością, w dobrych humorach powędrowaliśmy w góry.
  Dwóch przewodników pełniło swoje obowiązki, więc były i dwie opcje przejścia. Przewodnik Marian Baran poprowadził chętnych trasą łatwiejszą - ścieżką edukacyjno-przyrodniczą z Łabowca do Feleczyna. Natomiast grupa prowadzona przez przewodnika Wiesława Leśniarę szła z Łabowca niebieskim szlakiem do schroniska na Łabowskiej Hali. Tutaj dłuższa przerwa na zasłużony odpoczynek. Potem już bez szlaku, drogą leśną przemaszerowano do Feleczyna, gdzie na grillowisku Nadleśnictwa Nawojowa czekały na turystów cieplutkie specjały i oczywiście tradycyjna jajecznica. Sponsorem mięsnych pyszności były Zakłady Mięsne Leśniak z Nowego Sącza, za co serdecznie dziękujemy. Nikt nie wrócił do domu głodny. Przygrywano do tańca, a wygibasom na parkiecie i wspólnym zabawom nie było końca.
Symboliczne szmaciane jajo od Tatrana, na którym widnieją dwie flagi - Polski i Słowacji, dołączyło do kolekcji upominkowej Oddziału PTTK. Turystyka integruje na skalę międzynarodową!
   Tatran Preszów i Koło Grodzkie PTTK Oddział Beskid w Nowym Sączu serdecznie zapraszają na kolejne wspólne wycieczki. Szczegóły na stronie internetowej www.beskid.pttk.pl.
K. Zygmunt
 
324016