Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

XII Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego - Wiosna 2015

Treść


.
Tatran Preszów i Koło Grodzkie PTTK
na XII Małopolskim Rozpoczęciu Sezonu Turystycznego
- Wiosna 2015
 
     W niedzielę 19 kwietnia, Koło Grodzkie działające przy sądeckim oddziale „Beskid” PTTK, wzięło udział w XII Małopolskim Rozpoczęciu Sezonu Turystycznego - Wiosna 2015.  W tym roku impreza odbyła się w Beskidzie Sądeckim przy Bacówce PTTK nad Wierchomlą.
Znaleźliśmy się tu obok licznie przybyłych turystów z Nowego Sącza, Gorlic, Krakowa, Tarnowa, Skawiny, Brzeska i innych zakątków Małopolski a także ze Słowacji -  z Preszowa i Bardejowa.
Turyści przywędrowali tutaj różnymi ścieżkami. Trasa Koła Grodzkiego wiodła niebieskim szlakiem z Żegiestowa Wsi - Palenicy na Pustą Wielką i dalej do Bacówki nad Wierchomlą. Tutaj o 12.30 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej. Koncelebrze przewodniczył ks.dr Andrzej Jedynak, kapelan Sądeckiego Oddziału „Beskid” PTTK.
Po Mszy św. prezes sądeckiego Oddziału PTTK Adam Sobczyk uroczyście rozpoczął sezon turystyczny. Podkreślił, że ma to charakter symboliczny, ponieważ po górach wędrujemy cały rok. Wręczono też puchary m.in. dla najliczniej reprezentowanego koła PTTK na imprezie, które przypadło Oddziałowi „Beskid” w Nowym Sączu. Była też nagroda dla najliczniej reprezentowanej grupy z zagranicy, otrzymali ją Słowacy z Bardejowa i Preszowa. Nie zabrakło też pucharów dla najstarszego i najmłodszego uczestnika.
.

.
W dalszą wędrówkę w kierunku Szczawnika Koło Grodzkie ruszyło wraz z zaprzyjaźnionym Klubem Słowackich Turystów TATRAN z Preszowa drogą dojazdową. Na trasie, przy tzw. „Betlejemce” rozpaliliśmy ognisko i wspólnie świętowaliśmy nasze pierwsze górskie spotkanie w tym roku. TATRAN przygotował dla naszego koła miłą niespodziankę. Juraj Filakovsky uroczyście wręczył Kołu Grodzkiemu pokaźnych rozmiarów kukiełkę - turystę, jako symbol naszej przyjaźni. Zostanie ona umieszczona w Oddziale „Beskid” PTTK W Nowym Sączu.
Koło Grodzkie i TATRAN Preszów zapraszają na kolejne wspólne wycieczki. Najbliższa w sobotę 25 kwietnia, dwudniowa do Preszowa, z wędrowaniem po Slanskych Wierchach. Szczegóły na  www.beskid.pttk.pl
Katarzyna Zygmunt
 
324503