Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Samorządowcy u św.Kingi

Treść


.
Samorządowcy u św.Kingi
 
    Parlamentarzyści, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i radni spotkali się w kościele klasztornym pw.Świętej Trójcy w Starym Sączu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Był on obchodzony 27 maja. Samorządowcy spotkali się w sanktuarium św. Kingi (od 2007 roku patronki samorządowców), w miejscu, gdzie jak podkreślił ks. bp Andrzej Jeż „zostajemy opromienieni świętością Pani Sądeckiej i bł.Jana Pawła II”. - Łączy nas ta sama troska o lepsze jutro naszych małych ojczyzn, którym chcemy ofiarować nasza pracę, talenty, wysiłek podejmowanych inicjatyw. Przybywając dziś do grobu i sanktuarium Pani Ziemi Sądeckiej, szukamy wspólnie tej mądrości, która pomagała jej pięknie i owocnie żyć dla Boga i dla ludzi - mówił ordynariusz diecezji tarnowskiej. Wraz z ks.bp Andrzejem Jeżem Mszę Świętą sprawowali ks.Marek Tabor - proboszcz parafii pw. św.Elżbiety w Starym Sączu oraz ks. Marcin Kokoszka - dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania.
    W homilii Biskup zachęcał do wpatrywania się w przykład św.Kingi. Wskazywał, że święci ukazują nam właściwą hierarchię wartości i życiowych celów: - Św.Kinga, szukając w swoim życiu tego, co naprawdę nieprzemijające, znalazła piękną ewangeliczną perłę. Tęsknotę za nią włożył Bóg w serce każdego człowieka. Jest to tęsknota za dobrem, pięknem, szczęściem, pokojem - za tym wszystkim, co symbolizuje drogocenna perła. Ostatecznie jest to najgłębsza egzystencjalna tęsknota za Jezusem Chrystusem, będącym uosobionym Królestwem Bożym - powiedział bp Jeż.
.

.
    Ordynariusz diecezji tarnowskiej przypomniał też samorządowcom słowa, jakie Jan Paweł II wypowiedział do nich 16 czerwca 1999 roku podczas kanonizacji bł.Kingi w Starym Sączu. Papież Polak apelował wówczas, aby w służbie społeczności lokalnej byli święci. - Papieskie słowa to doskonała wskazówka dla osób, które już w momencie wyrażenia zgody na kandydowanie, biorą na siebie odpowiedzialność za tych współobywateli, co do których w trakcie sprawowania swojej funkcji, będą podejmować jakiekolwiek decyzje - podkreślał biskup Jeż.
    Spotkanie było także okazją do złożenia życzeń ordynariuszowi diecezji tarnowskiej, który w tamtych dniach przeżywał jubileusz 25-lecia kapłaństwa. - Dziękujemy, że jesteś wśród nas, dziękujmy, że jesteś z wiernymi naszej diecezji w różnych miejscach od 25 lat swego kapłaństwa. Dziękujemy za otwarcie swojego serca dla samorządowców, za słowa w homiliach i rozmowach - mówiła wiceprezydent Nowego Sącza Bożena Jawor.
Po Mszy Świętej samorządowcy i parlamentarzyści zostali zaproszeni na spotkanie do Domu Pielgrzyma „Opoka”.
Kinga Bednarczyk
 
324163