Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Punkt informacji turystycznej

Treść


.
PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
I WYDAWNICTWA ZWIĄZANE ZE STARYM SĄCZEM
 
    Adres: Rynek 5. To tutaj, w kamienicy obok Muzeum Regionalnego mieszczącego się w „Domu na Dołkach”, z początkiem 2013 roku rozpoczął swoją działalność Punkt Informacji Turystycznej. Kojarząca się z tym miejscem „Galeria pod Piątką” była dobrym miejscem na siedzibę bardzo potrzebnej w mieście placówki, która jest jednocześnie komisem sztuki i rękodzieła lokalnych artystów, gdzie bezpłatnie otrzymać można różne piękne foldery m.in.: „Atrakcje turystyczne. Plan miasta. Stary Sącz”, zakupić widokówki, mapy i przewodniki po atrakcyjnych cenach. Punkt Informacji Turystycznej posiada oczywiście swa stronę internetową: www.wstarymsaczu.pl, która jest stale rozbudowywana i aktualizowana.
    Jak przekazał mi pracownik Punktu Marcin Rola: „Celem funkcjonowania Informacji Turystycznej w Starym Sączu jest poprawa obsługi ruchu turystycznego w naszym mieście i gminie. Bardzo zależy nam na pozytywnym odbiorze naszego miasta przez wszystkich! Zarówno tych z odległych krajów jak i bliskich nam miast i wsi. Stary Sącz ma ogromny potencjał wynikający z jego historii i położenia. Zabytki i ich historia oraz unikatowy na skalę europejską Rynek, tworzą niepowtarzalny klimat, zauważalny przez każdego, kto do Starego Sącza zawita. Położenie w widłach Dunajca i Popradu, w sercu Kotliny Sądeckiej otoczonej pasmami górskimi, w bliskim sąsiedztwie Słowacji sprawia, że jest to miasto idealne na bazę wypoczynkową”.
.

.
    W Punkcie Informacji Turystycznej czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 17.00, a w soboty i niedziele do końca sierpnia od 10.00 do 14.00 można uzyskać cenną pomoc.
    Nabyć tutaj można między innymi, wydane staraniem Centrum Kultury i Sztuki im.Ady Sari w Starym Sączu, dwie nowe publikacje: mapę turystyczną „Stary Sącz i okolice” oraz przewodnik - „Stary Sącz - Karpackie miasteczko z klimatem” autorstwa Marka Styczyńskiego - od lat zawodowo związanego ze Starym Sączem leśnika, ekologa, podróżnika, autora książek o tematyce podróżniczej i przyrodniczej, muzyka i miłośnika „miasteczka z klimatem” i jego historii. Myślę, że to książka nie tylko dla turystów, ale może przede wszystkim dla mieszkańców Grodu Kingi. Splatają się w niej informacje z przeszłości, z tymi najbardziej aktualnymi. Dowiemy się z niej: „Którędy i po co do Starego Sącza?” Co w nim i okolicy trzeba koniecznie zobaczyć; „Stary Sącz w pigułce” itp. Przeczytamy o tradycji, o ludziach związanych z miastem, znajdziemy wiele ciekawych informacji praktycznych, fotografii i map.
Przewodnik czyta się jednym tchem i chętnie wraca do zawartych tam pożytecznych opisów.
Natomiast mapa turystyczna „Stary Sącz i okolice” (w skali 1:50 000) będzie stanowiła niezbędnik wędrowca przemierzającego Pasmo Radziejowej i większość obszaru Pasma Jaworzyny Krynickiej Beskidu Sądeckiego, leżące tuż za Dunajcem obszary gminy Podegrodzie i południowe wzniesienia Beskidu Wyspowego, północne Pieniny, no i oczywiście najbliższe okolice obydwu Sączów. Na mapie znajdziemy nie tylko oznaczenia szlaków pieszych, ale także rowerowych, konnych i nartostrady. Oprócz szczegółowych planów miasta znajdujemy również opisy: panoramy widzianej z platformy widokowej na Miejskiej Górze, najważniejszych zabytków Starego Sącza i wiele niezbędnych informacji.
    Zachęcamy do zaglądnięcia do kamienicy pod adresem Rynek 5, w której sieni mieści się także Galeria pod Gniazdem, która na czas letni otworzyła swe podwoje, gdzie odbędzie się wiele ciekawych wystaw i spotkań.
Jolanta Czech
 
324163