Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Międzynarodowo Głównym Szlakiem Beskidzkim

Treść


.
Międzynarodowo Głównym Szlakiem Beskidzkim
 
    W ostatni weekend sierpnia turyści TATRAN z Preszowa oraz Koła Grodzkiego PTTK o/Nowy Sącz spotkali się na kolejnej wspólnej dwudniowej wyciecze górskiej w Beskidzie Sądeckim.
    Wędrowali z Krościenka nad Dunajcem przez Dzwonkówkę, Skałkę na Przehybę, gdzie w schronisku zatrzymali się na nocleg. Zwiedzono Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK na Przehybie i Kaplicę Dobrego Pasterza. Wieczorem turyści biesiadowali w chatce przewodnickiej - Betlejemce. W niedzielę wdrapali się na królową Beskidu Sądeckiego - Radziejową - 1262 m n.p.m. Potem przez Wielki Rogacz, Niemcową, Kordowiec, skąd roztaczają się cudowne widoki na Pasmo Jaworzyny Krynickiej, Rytro i Zamek Ryterski, przemaszerowali do Rytra.
.

.
    Koło Grodzkie kontynuuje zdobywanie Głównego Szlaku Beskidzkiego wiodącego z Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach. Robi go od kilku lat odcinkami, idąc na zmianę ze wschodu i z zachodu. Z zachodu są już w Rytrze - Beskid Sądecki, a ze wschodu w Hańczowej, Beskid Niski. Za rok będzie wielki finał na Jaworzynie Krynickiej.
- To dla nas przyjemność, że tym razem przemierzaliśmy GSB z naszymi przyjaciółmi ze Słowacji i z Anglii. - mówią członkowie koła.
 
Tatran Preszów i PTTK Nowy Sącz organizują wspólne wycieczki od dwóch lat i cieszą się one dużym zainteresowaniem.
- Mieliśmy w grupie rodowitego Anglika - Karola, który pomagał w przygotowaniu wakacyjnych wypraw Koła do Anglii Walii i Szkocji, i właśnie spędzał wakacje w Polsce. Zrobiło się międzynarodowo.  - mówią turyści.
 
Koło Grodzkie i Tatran serdecznie zapraszają starosądeczan oraz wszystkich zainteresowanych na kolejne wspólne wyprawy. Zapisy w oddziale PTTK w Nowym Sączu.
Katarzyna Zygmunt
Fot.: Włodzimierz Godek
 
324010