Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 na rok 2008/2009

Treść


.

 
Oferta edukacyjna
Zespołu Szkół
Zawodowych nr2
na rok 2008/2009
.
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 mieszczący się przy ul.Mickiewicza 33 zachęca przyszłych absolwentów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania placówką.
Szkoła na poziomie zawodowym kształci młodzież w zawodzie: kucharz małej gastronomii, natomiast w Technikum w profesji kelner.
Uczniowie szkolący się w tych dziedzinach gastronomicznych mają do dyspozycji wspaniale wyposażoną pracownię, gdzie pod okiem świetnie przygotowanych nauczycieli zgłębiają tajniki zawodu. Swoje kulinarne i kelnerskie horyzonty mają możliwość poszerzać biorąc udział w licznych konkursach gastronomicznych, w czasie których zyskują doświadczenie i ogładę, tak bardzo docenianą na praktykach zawodowych i w późniejszej pracy.
Od września 2008 r. w ZSZ nr 2 otwarty zostanie nowy oddział Technikum: technik budownictwa. Jest to na pewno bardzo atrakcyjna oferta dla uczniów kończących gimnazja. W obecnych czasach rynek pracy wykazuje ogromne zapotrzebowanie na tego typu fachowców, o czym mogą zaświadczyć osoby budujące chociażby swoje prywatne domy.
Zapraszamy także absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania się ofertą edukacyjną szkoły. Dla nich proponowany jest roczny cykl kształcenia w Policealnej Szkole o profilu: asystent osoby niepełnosprawnej, zakończony egzaminem zawodowym, którego konsekwencją jest otrzymanie certyfikatu, również w języku angielskim (szkoła jest bezpłatna).

Lekcja w laboratorium językowym
.
Oprócz tego szkoła dysponuje pracowniami komputerowymi, laboratorium językowym, biblioteką multimedialną.
W roku 2008/2009 planowana jest rozbudowa szkoły - na podwórku szkolnym stanąć ma nowoczesna sala gimnastyczna. Niewątpliwym atutem ZSZ nr 2 jest rodzinna, przyjazna atmosfera, sprzyjająca zacieśnianiu koleżeńskich kontaktów i zapewnieniu uczniom poczucia bezpieczeństwa, tak cennego we współczesnym świecie.
Magdalena Wasiluk
324007