Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Jak tam w >GNIAZDKU< ?

Treść


.
JAK TAM W “GNIAZDKU”?
.
Uroczystości należy celebrować. Toteż i oficjalne otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach musiało się odbyć, mimo że od dłuższego czasu tętnił już życiem.
W poniedziałek 10 marca dopisali zaproszeni goście, a wśród nich państwo: burmistrz Marian Cycoń, wicewojewoda małopolski Stanisław Sorys, przedstawiciele Starostwa Powiatowego - Jerzy Górka i Ewa Zielińska, przewodniczący Rady Miasta Marian Lis, burmistrz Piwnicznej Joanna Leśniak, wójt Rytra Wladysław Wnętrzak, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Janina Nalepa, dyrektorki: Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 Małgorzata Konstanty i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Sączu Urszula Gawrońska, dyrektor Banku Spółdzielczego Wojciech Kulak, Jacek Lelek koordynator Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ofiarę Mszy św. sprawowali księża: Stanisław Olesiak, Marian Tyrpak i Adam Plichta.
Wspaniałą oprawę tego wydarzenia przygotowali personel i podopieczni ŚDS.

Wielką pomoc okazali uczniowie zaprzyjaźnionej ZSZ nr 2. Młodzież pod czujnym okiem instruktorów przygotowała poczęstunek i obsługiwała gości, z których wielu deklarowało swą pomoc, także materialną na rzecz Domu.
Cały czas trzeba podkreślać zaangażowanie inicjatorów tego wspaniałego dzieła, będących jego duszą i sercem. Bezgranicznie i bezinteresownie oddanych temu przedsięwzięciu członków Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Gniazdo” z jego Zarządem w składzie: prezes - Zofia Wcisło, wiceprezes - Wojciech Lasek, skarbnik - Helena Jędrzejowska, sekretarz Maria Tokarczyk i członek Anna Górz na czele.
Dom pięknieje. Podopieczni na uroczyste oficjalne otwarcie własnoręcznie przygotowali piękne wielkanocne - wiosenne ozdoby i upominki , którymi obdarowali obecnych gości.
W sobotę 12 członkowie Stowarzyszenia wraz z pensjonariuszami porządkowali teren wokół Domu. Zasadzono wiele krzewów i bylin.
W następnym tygodniu uczniowie z Technikum Leśnego pod kierunkiem Rafała Tokarza posadzili około 100 sadzonek świerków podarowanych przez starosądeckie nadleśnictwo.
W najbliższym czasie firma “Ramex” użyczy sprzęt do rozplantowania ziemi, a prace te wykonane zostaną dzięki Urzędowi Miasta i Gminy w ramach robót interwencyjnych. Pan Mróz obiecał choinkę przed budynek.
Tak to się dzieje, że działając dla dobra innych, dobrze czynimy przede wszystkim sobie; i aby tak było przypomnijmy sobie czasem słowa Jana Pawła II: “Trzeba się zatrzymać, pochylić nad człowiekiem załamanym i cierpiącym, przynosząc mu ulgę w jego cierpieniach i trudnościach, i pomagać mu łatwiej je znieść.
W ten sposób głosimy Ewangelię pocieszenia i miłości; takiego właśnie świadectwa oczekują ludzie współcześni od wszystkich chrześcijan”.
Jolanta Czech
324428