Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

> Pokolenie JP II < w Paryżu

Treść


.
“Pokolenie JP II” w Paryżu
.
Starosądecki Zespół Młodzieżowy “Pokolenie JP II”, na zaproszenie naszych rodaków mieszkających we Francji, udał się 28 marca. do Paryża, aby wziąć udział w obchodach III rocznicy śmierci Jana Pawła II. Młodzież pragnęła zaprezentować zgromadzonym tam Polakom repertuar poświęcony pamięci Ojca Świętego i wspólnie z wiernymi zamyślić się nad nauczaniem Jana Pawła II oraz modlić się o jego rychłą beatyfikację.
Pierwszy dzień swojego pobytu w Paryżu młodzi artyści poświecili na wypoczynek, odnalezienie się w nowym miejscu oraz próby przed występem. W niedziele Miłosierdzia Bożego zespół przygotował oprawę muzyczną Mszy świętych w polskim kościele św.Genowefy, a po nich zaprezentował utwory poświęcone pamięci papieża Jana Pawła II. Program oparty był na wspaniałym przesłaniu wypowiedzianym przez Ojca Świętego w Starym Sączu w 1999r. które brzmi “Nie lękajcie się być świętymi". Słowa te stały się tytułem pięknego utworu skomponowanego przez opiekuna zespołu Mieczysława Zagórowskiego i zaaranżowanego przez Magdalenę Zagórowską, który był jakby “sercem” modlitewnych spotkań. Młodzież wskazywała, jak wielkie bogactwo treści można odnaleźć w nauczaniu Jana Pawła II. Czas poświecony na program artystyczny przyniósł chwilę modlitwy, zadumy, rozmyślania nad doczesnością, a także wywołał wielkie wzruszenie wśród Polaków żyjących na emigracji oraz łzy radości i dumy z Papieża Polaka.
 

Kolejne dni zespół poświecił na zwiedzanie miasta, na podziwiane piękna Paryża znanego często tylko z opowiadań i telewizyjnych obrazów. Pierwsze oznaki wiosny były szczególnym tłem wielu duchowych przeżyć i estetycznych doznań, które trudno wyrazić słowem. Od początku wyjazdu artystom towarzyszyła modlitwa i wsparcie ks.Henryka Homoncika, który jest duchowym opiekunem zespołu.
Czas we Francji mijał bardzo miło, ale także i bardzo szybko, toteż już we środę 2.04. młodzież powróciła do Starego Sącza i mogła modlić się wieczorem przy Ołtarzu Papieskim.

Podsumowując pobyt w Paryżu trzeba powiedzieć, że był on bardzo owocny. Rozmowy z rodakami pełne ciepła, serdeczności, wdzięczności i wzruszeń przyniosły nam dużo radości i przede wszystkim satysfakcji, że bierzemy udział w ewangelizacji, że możemy dawać ludziom radość i głosić dobrą nowinę, oraz przypominać naukę i przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Włożyliśmy dużo wysiłku w przygotowania do wyjazdu, by potem cieszyć się z końcowych efektów, które naprawdę były zaskakujące.
W imieniu całego zespołu bardzo serdecznie dziękujemy p.Halinie Wójcik, mieszkającej w Paryżu, bez której po prostu tego wyjazdu by nie było.
Katarzyna Sławiec
324428