Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Piknik rodzinny w przedszkolu na os.Słonecznym

Treść


.
PIKNIK RODZINNY
W GMINNYM PRZEDSZKOLU NA OSIEDLU SŁONECZNYM
.
Na dzień 11 czerwca 2007 r. otrzymaliśmy zaproszenie od Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Przedszkola na os.Słonecznym do wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym. Całe przedsięwzięcie było wspaniałą zabawą dla dzieci, rodziców ale oczywiście udział w niej wzięli także dziadkowie i babcie. Mimo kapryśnej pogody i przelotnych deszczyków wszystko udało się wspaniale.
Spotkanie rozpoczęło powitanie przez p.dyrektor Izabelę Citak przybyłych gości, wymienienie sponsorów oraz przyjaciół przedszkola, rozdanie dyplomów “Super mamie i tacie”. Następnie wystąpił zespół “ADAMO” ze Szkoły Podstawowej im. ks.prof.Józefa Tischnera pod kierunkiem p.Anny Kozik. Wśród wykonawców nie brakowało “absolwentów” osiedlowego przedszkola.

Potem przeprowadzono zabawy integracyjne - przy piosence “Lambada” oraz “Powiedz mi swoje imię” i “Znajdź swoje miejsce na krześle”. Były tańce dla rodziców i dzieci, konkurencja plastyczna dla rodziców: “Moje miasto”, konkurs piosenki rodzinnej, pokaz mody dziecięcej, aukcja prac, konkurencja sprawnościowa: “Kto pierwszy wypije sok?” - konkurencja dla ojców, konkurencja dla rodziców: “Rozpoznaj swojego partnera”, konkurs “Najbardziej śmieszna twarz” i wspólne biesiadowanie przy pieczonej kiełbasie i słodkościach.
Założeniem organizatorów pikniku była integracja poszczególnych grup przedszkolaków, rozwijanie takich cech jak ; samodzielność, odpowiedzialność, szybkość reakcji, wytrwałość w pokonywaniu przeszkód, zaspakajanie potrzeby emocjonalnego związku z rodziną i umacnianie więzi rodzinnych w radosnym nastroju wspólnej zabawy i w poczuciu bezpieczeństwa.
Stwarzając dzieciom warunki do zabawy w gronie rówieśników, starszych kolegów i koleżanek a także rodziców, uczy się je różnych form pozytywnej aktywności, pokazuje możliwości pożytecznego spędzania wolnego czasu, przez co tworzą się więzi społeczne i zawiązują przyjaźnie, do których wraca się w dorosłym życiu mówiąc: “ To mój przedszkolny przyjaciel”.
Oby tego rodzaju imprezy na stałe zagościły w osiedlowym środowisku i integrowały jego mieszkańców - niezależnie od wieku.
Jolanta Czech
324542