Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki

Sprawozdanie z Biegu Kwietnego

Treść


.
SPRAWOZDANIE Z BIEGU KWIETNEGO
NA TERENIE GMINY STARY SĄCZ
.
W tegorocznej sztafecie na terenie gminy Stary Sącz wzięło udział 180 biegaczy. Koordynatorem gminnym, podobnie jak w zeszłym roku, była Dorota Młyńska-Postrożny. Od rana było pochmurno. Po południu nieco się rozjaśniło. Biegacze pojawili się wcześniej niż planowano. Sztafetę na granicy gmin: Łącko i Stary Sącz powitali sygnaliści z Technikum Leśnego w Starym Sączu hejnałem “Powitanie”. Na terenie gminy Stary Sącz uczestników kolejno prowadzili:
odcinek I - J.Lelek; M.Mamak
odcinek II - M.Maśko
odcinek III - Z.Wojnarowski
odcinek IV - B.Iwan, T.Machaj
odcinek V - M.Myślak, W.Olchawa
odcinak VI - W.Padula
Obok chorążego biegu, przez cały 18. kilometrowy odcinek biegli zawodnicy KS “Sokół” ze Starego Sącza. W ich rękach powiewały flagi: Polski, Starego Sącza i Papieska. Za nimi formował się peleton. Na drodze dojazdowej do miasta W-969 zrobiło się ciasno. Zator powoli rozładowali policjanci z sądeckiej “drogówki”. Pod Ołtarz Papieski sztafeta przybiegła przed czasem. Dzięki temu biegacze okrążyli dodatkowo błonia, na których usytuowany jest Ołtarz Papieski. Ten nieplanowany odcinek na długo pozostanie w pamięci uczestników Biegu, jako wyzwanie podjęte dla uczczenia pamięci Papieża-Polaka.

Od starosądeckich błoń wszystko poszło zgodnie z planem. Ci, którzy kończyli kolejne odcinki, byli przewożeni autobusem szkolnym na starosądeckie Błonia. Tam czekał na nich ciepły posiłek.
Podsumowanie tegorocznego “Kwietnego Biegu” połączone było z “majówką”. Biegacze przy grillu i wspólnie śpiewanych piosenkach uczcili pamięć Jana Pawła II. Koordynatorzy Biegu wręczyli wszystkim uczestnikom certyfikaty oraz okolicznościowe proporczyki (tematycznie związane z obchodami 750-lecia powstania Starego Sącza). Słońce, które rozświetliło zachodzące niebo, pożegnało uczestników najdłuższej i najliczniejszej sztafety świata.
Warto zauważyć, że termin tego etapu zbiegł się z obchodzonym na całym świecie Dniem Bez Papierosa oraz inauguracją obchodów 750-lecia lokacji Starego Sącza.
W Biegu wzięli udział uczniowie nauczyciele wszystkich szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z terenu gminy oraz członkowie klubów sportowych “Feniks” (Przysietnica) i “Sokół” (Stary Sącz). Bieg zabezpieczali policjanci z SRD KMP w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Starym Sączu oraz członkowie “Stowarzyszenia 10 czerwca”.
Sponsorzy Biegu: UMiG w Starym Sączu, spółka Masspol, Drukarnia S.Print, Rozlewnia Wód Mineralnych “Piwniczanka”.
Organizatorzy: UMiG w Starym Sączu, Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Barcicach
Współorganizatorzy Biegu: Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu
Maria Dyjas
322508