Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Jubileuszowa wystawa filatelistyczna

Treść


.
JUBILEUSZOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA
.
Jeszcze nie zabrzmiały takty oratorium “Stworzenie świata” Józefa Haydna - rozpoczynające oficjalne obchody jubileuszu a już w gościnnej sali Klubu “Omen” 6 lipca 2007 r. o godz. 18.00 odbyło się otwarcie Okręgowej Wystawy Filatelistycznej. Zaprosił na nie Komitet Organizacyjny złożony z przedstawicieli - kolekcjonerów działających w Polskim Związku Filatelistycznym.
Wystawa została zorganizowana dla uczczenia 750-lecia lokacji Starego Sącza. Pokazano na niej wiele wspaniałych walorów filatelistycznych, związanych również z rozpoczęciem działalności poczty w Starym Sączu. Można było obejrzeć eksponaty uwieczniające wiele wydarzeń, udokumentowanych przez wydawnictwa filatelistyczne typu: kartki pocztowe, całostki, koperty pierwszego dnia obiegu, stemple okolicznościowe, związane także z naszym miastem.

Autorem bezinteresownie wykonanych projektów wielu z nich - jak i ostatniej karty pocztowej i stempli - okolicznościowych datowników - wydanych przez Pocztę Polską z okazji tej wystawy i jubileuszu miasta jest Jan Czech.
Otwarcie wystawy zgromadziło wielu kolekcjonerów - filatelistów, zarówno ze Starego jak i Nowego Sącza, a także zwiedzających, którzy na zaimprowizowanym stoisku Poczty Polskiej nabywali wydawnictwa filatelistyczne informujące o jubileuszu i wystawie.
Wystawa czynna była w dniach 6-15 lipca 2007 r. o obejrzało ją wielu turystów odwiedzających w tym czasie nasze miasto.
Jolanta Czech
327409