Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Dla Dzieci

Treść


.

Skończyły się wakacje, mam nadzieję, że do szkoły wracacie z radością, z nowym zapałem i postanowieniem, że będziecie się uczyć pilnie, a ofiarowany Wam przez Pana Boga czas nowego roku szkolnego wykorzystacie jak najlepiej, aby pogłębić swoją wiedzę, aby z każdym dniem stawać się coraz lepszym i mądrzejszym człowiekiem. Musicie także pamiętać, że jesteście Dziećmi Bożymi i uczniami Jezusa Chrystusa. Dobrze jest więc na początku nowego roku szkolnego zastanowić się, co to znaczy być uczniem Jezusa? I pomyśleć nad tym , co w naszym życiu jest najważniejsze, jakie cechy w sobie rozwijać, jakie podejmować działania, aby ofiarowany nam przez Boga czas 10 miesięcy nauki w szkole był wykorzystany jak najlepiej, aby wciąż wzrastać w łasce u Boga i ludzi. Kochane Dzieci dedykuję Wam dzisiaj opowiadanie o szkolnym ołówku, ufam, że pomoże wam ono w codziennej pracy nad sobą.

“Chłopiec patrzył, jak babcia pisze list. W pewnej chwili zapytał:
- Piszesz o tym, co się przydarzyło? A może o mnie?
Babcia przerwała pisanie, uśmiechnęła się i powiedziała:
- To prawda, piszę o tobie, ale ważniejsze od tego, co piszę, jest ołówek, którym piszę. Chcę ci go dać, gdy dorośniesz.
Chłopiec z zaciekawieniem spojrzał na ołówek, ale nie zauważył w nim nic szczególnego.
- Przecież on niczym się nie różni od innych ołówków, które widziałem!
- Wszystko zależy od tego, jak na niego spojrzysz. Wiąże się z nim pięć ważnych cech i jeśli je będziesz odpowiednio pielęgnował, zawsze będziesz żył w zgodzie ze światem.
Pierwsza cecha: możesz dokonać wielkich rzeczy, ale nigdy nie zapominaj, że istnieje dłoń, która kieruje twoimi krokami. Ta dłoń to Bóg i to On prowadzi cię zgodnie ze swoją wolą.

Druga cecha: czasem muszę przerwać pisanie i użyć temperówki. Ołówek trochę z tego powodu ucierpi, ale potem, będzie miał ostrzejszą końcówkę. Dlatego naucz się znosić cierpienie, bo dzięki niemu wyrośniesz na dobrego człowieka.
Trzecia cecha: używając ołówka, zawsze możemy poprawić błąd za pomocą gumki. Zapamiętaj, że poprawienie nie jest niczym złym, przeciwnie, jest bardzo ważne, bo gwarantuje uczciwe postępowanie.
Czwarta cecha: w ołówku nie ważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego zawsze wsłuchuj się w to, co dzieje się w tobie.
Wreszcie piąta cecha: ołówek zawsze pozostawia ślad. Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz.”  (P.Coelho)

Kochane Dzieci, życzę Wam, aby rozpoczynający się nowy rok szkolny był dla Was szczęśliwy, aby w dziennikach pojawiały się same piątki i szóstki i abyście podjęły się trudnego zadania rozwijania w sobie tych cech, których symbolem jest zwykły szkolny ołówek.
s.Wiktoriana
327409