Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Pamiętaliśmy o 6. rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca

Treść


.
Pamiętaliśmy o 6. rocznicy
odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca
 
Starosądecki Ołtarz Papieski jest niezwykłą pamiątką pobytu Ojca Świętego na Sądecczyźnie. Tam od ponad dziesięciu lat gromadzimy się na kolejnych rocznicach kanonizacji Matki Kingi i w lipcu, kiedy uroczyście świętujemy odpust ku Jej czci. Tam, przez cały tydzień po śmierci Jana Pawła II, gromadzili się mieszkańcy całego regionu, by wspólnie przeżywać żałobę, a potem pogrzeb Ojca Świętego. Od tego momentu minęło już sześć lat, ale ciągle ze wzruszeniem wspominamy dni, kiedy w kościołach, na ulicach i placach Polacy zatrzymywali się i zapalili znicze, kiedy wspólna modlitwa zjednoczyła mieszkańców wszystkich kontynentów, kiedy mieliśmy okazję do prawdziwej duchowej refleksji.
.

.
Nie inaczej było 2 kwietnia 2011 roku. Przez cały dzień starosądeczanie i pielgrzymi odwiedzali Ołtarz Papieski. Zatrzymywali się na chwilę, modlili i dziękowali za decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI, dzięki której 1 maja Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze. Wieczorem cała ulica i rondo Jego imienia zapłonęło tysiącami świec. Jak zawsze przy okazji kolejnych rocznic związanych z Papieżem Polakiem. 2 kwietnia starosądeczanie spotkali się także na wspólnej modlitwie w kościele pw.św.Elżbiety. Liturgię Mszy św. ubogacił zespół muzyczny „Pokolenie JP2”. O godzinie 21.37 uczczono pamięć o Ojcu Świętym - Janie Pawle Wielkim.
O 6. rocznicy śmierci Papieża pamiętała cała Polska. Sądeczanie spotykali się i modlili pod pomnikiem Jana Pawła II i Skałą Piotrową na plantach. W Tęgoborzy i w Łącku postawiono pamiątkowe krzyże, w Krynicy ponad 120 artystów zaśpiewało w hołdzie Janowi Pawłowi II. Minutą ciszy rocznicę uczcili także zawodnicy i kibice przed meczem pierwszoligowej „Sandencji” z „Kolejarzem” Stróże. O 21.37, symbolicznie na trzy minuty, przestały bić serca zegarów w całej Polsce, tak jak 2 kwietnia 2005 roku, kiedy zamarły serca milionów Polaków.
Kinga Bednarczyk
 
322508