Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Pomagają innym...

Treść


.
„My wiemy, że jest dobro. Wiemy, że stoi ono wyżej niż piękno.
Piękno ukazuje nam istotę sprawy, ale musi mieć na sobie szatę sztuki.
Dobro zaś jest niewidzialne a sięga w ducha i działa w nim tajemnie….”
 
Pomagają innym…
 
    Wśród działań Liderów Promocji Zdrowia ważnym elementem jest pomoc na rzecz chorych dzieci. W tym roku szkolnym młodzi Liderzy z gimnazjum w Barcicach i Starym Sączu taką pomoc organizują dla cierpiącej na wiotkość mięśni i wrodzoną wadę serca Oliwki Kurzeji i Konradka Tokarczyka chorego na wrodzoną łamliwość kości oraz Kasi, uczennicy starosądeckiego gimnazjum, która uległa poważnemu wypadkowi.
Już w listopadzie gimnazjaliści z Barcic we współpracy z SP w Popowicach zorganizowali mikołajkową loterię fantową. Zebrane fundusze przekazali rodzicom Konradka i Oliwki.
Starosądeccy Liderzy natomiast swe działania ukierunkowali na pomoc Kasi, organizując w swej szkole „Kiermasz ciast”, dyskotekę walentynkową oraz sprzedaż pączków i świątecznych kartek.
Uroczystym zakończeniem tegorocznych, charytatywnych działań liderów ma być organizowany 8 maja na starosądeckim rynku Wielki Koncert Nadziei „Daj serce innym”.
Będzie to już trzecia jego edycja. W trakcie koncertu wystąpią dzieci i młodzież ze szkół gminy Stary Sącz, Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia i Stowarzyszenia Gniazdo w Starym Sączu, zespoły taneczne i instrumentalno-wokalne Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz niezależne zespoły instrumentalne. Podczas imprezy przewidziano też wiele atrakcji i niespodzianek w tym kiermasz prac uczniowskich, aukcje „darów serca” a także bezpłatne badania lekarskie.
Już dzisiaj zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w naszym koncercie nadziei, koncercie - ważnym także z uwagi na to, że jego pomysłodawcami i inicjatorami są młodzi gimnazjaliści, którzy pamiętają słowa Jana Pawła II: „...miarą człowieka jest nie to, co posiada, lecz to, czym dzieli się z innymi...”.
Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych udział mieszkańców Starego Sącza i okolic będzie cennym „darem serca” na rzecz chorych dzieci.
 
Organizatorzy konkursu;
Liderzy Promocji Zdrowia wraz z opiekunami:
Katarzyną Dubiel i Małgorzatą Koszyk
 
322689