Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Uczniowie LO - Jan Paweł II oczyma młodych

Treść


.
Jan Paweł II oczyma młodych
 
    Z pewnością cały świat wie, kim był Karol Wojtyła, wiele osób ceni i kocha go za działalność apostolską. Papież Polak to osoba wyjątkowa, wzór do naśladowania, ideał i autorytet. Postać Jana Pawła II jest wielkim darem dla Kościoła, świata i całej Polski. Kochał podróże, docierał wszędzie tam, gdzie rządy i ludzie byli w stanie go przyjąć. Robił to po to, aby móc wszystkim przekazać radosną wieść o Zmartwychwstaniu Jezus Chrystusa.
    Cechował go optymizm, pocieszał ludzi smutnych i cierpiących, sam w największym cierpieniu starał się uśmiechać. Wybaczał złe czyny i głęboko wierzył w dobroć ludzką.
    Otwarcie i miłość pozostają głównym składnikiem papieskiego programu jednania w Chrystusie. Karol Wojtyła potrafił w niezwykły sposób jednać się z nami - młodzieżą. Na licznych spotkaniach, które poświęcał tylko nam. Te właśnie spotkania pokazały nam, że papież nie jest niedostępną osobistością, ale równa się z nami i jest blisko nas. Często wykrzykiwaliśmy: „Ojcze święty Kochamy Cię”, na dowód zaimponowania nam wiarą. Także dla wielu młodych ludzi stał się duchowym autorytetem.
    Także dzieci były ważne dla Papieża. Dawały mu wiele radości i często nawet brał je na ręce, błogosławiąc lub wdawał się w rozmowy z nimi. Twierdził, że dzieci są solą społeczeństwa i od nich zależy przyszłość starszych pokoleń. Obdarzał dzieci wielką miłością.
    Cierpienie Papieża to świadectwo wielkiej miłości do Boga, a także do nas- prostych śmiertelników. Ważne jest, abyśmy jak najwięcej z jego niesamowitych nauk zapamiętali i starali się je wcielać w życie. Nie możemy tego zmarnować!
    Jan Paweł II, nazywany Apostołem Pokoju, pokazywał ludziom, jak mają żyć, wskazywał im dobrą drogę, uczył wybaczać. Mówiąc: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!”, dał do zrozumienia Polakom, iż powinni walczyć o swoją ojczyznę. Dzięki Niemu wyzwoliliśmy się spod rządów komunistycznych.
    Nasuwają się więc słowa: Jan Paweł II - nasz Rodak, autorytet dla całego świata, a jednocześnie nadzwyczaj skromny i dobry człowiek. Mimo, iż już Go nie ma wśród nas, to z pewnością na zawsze pozostanie w naszych sercach!
 
Karolina Jawor - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
322508