Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

II Międzygminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych - zakończony

Treść


.
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA
II MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU
O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
 
    Już po raz drugi w Zespole Szkół Zawodowych im.Władysława Orkana w Starym Sączu został zorganizowany II Międzygminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych. Przedsięwzięcie miało na celu motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy na temat kultury anglojęzycznej, promowanie szacunku i tolerancji wobec innych kultur oraz zachęcenie młodzieży do nauki języka angielskiego.
Tematy tegorocznej edycji konkursu:
            1. Ulotka turystyczna „Weekend in Poland”.
            2. Test wiedzy o krajach anglojęzycznych.
 
    II Międzygminny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego: Agnieszkę Adamek, Beatę Damasiewicz oraz Katarzynę Hebdę, które są jednocześnie pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia językowego.
    Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się jeszcze większą popularnością wśród szkół gimnazjalnych. Ponad miesiąc temu młodzież klas III szkół gimnazjalnych wzięła udział w etapie szkolnym Testu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, składającym się ze 100 pytań na temat kultury, historii i geografii krajów, które posługują się językiem angielskim. Spośród wszystkich uczniów zgłoszonych do konkursu wyłoniliśmy 30 finalistów, którzy wzięli udział w uroczystym finale konkursu w Zespole Szkół Zawodowych im. Orkana w Starym Sączu.
    W tegorocznej edycji Międzygminnego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych w finale gościliśmy młodzież z 6 szkół gimnazjalnych: Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Publiczne Gimnazjum im.Jana Pawła II z Krościenka nad Dunajcem, Gimnazjum im.Jana Pawła II z Gołkowic, Publiczne Gimnazjum z Krynicy Zdroju, Gimnazjum nr 5 im.Kard.Stefana Wyszyńskiego z Gródka n/Dunajcem, Gimnazjum z Muszyny oraz Gimnazjum im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Kamienicy.
    Na wszystkich uczestników finału międzygminnego czekała niespodzianka- warsztaty językowe dotyczące Londynu, z wykorzystaniem autorskiej prezentacji multimedialnej „A sightseeing tour of London” autorstwa nauczycielki języka angielskiego Beaty Damasiewicz. Warsztaty zakończyły się pisaniem oryginalnej pocztówki z Londynu, a autorzy czterech najlepszych pocztówek w języku angielskim otrzymali certyfikaty podpisane przez amerykańską nauczycielkę Jerry Boron z Elyria, Ohio, która od ponad 15 lat w naszej szkole organizuje Letnią Szkołę Języka Angielskiego - (trzytygodniowy kurs języka angielskiego prowadzony przez nauczycieli w USA w lipcu w Zespole Szkół Zawodowych im.Orkana w Starym Sączu) oraz nagrody - niespodzianki ufundowane przez nauczycieli amerykańskich, sercem związanych z naszą szkołą: Jerry Boron, Irene Gorecki oraz Benjamin Lupica (nauczyciel łaciny z Padua Franciscan High School - katolicka szkoła średnia, z którą Zespół Szkół Zawodowych im.Wł.Orkana od 15 lat współpracuje i w każdym roku szkolnym jeden uczeń otrzymuje stypendium naukowe na roczną naukę w Padua Franciscan High School).
.

.
    Po warsztatach językowych o Londynie wszyscy finaliści konkursu wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek w motelu „Miś” w Starym Sączu.
    Uroczystość wręczenia nagród laureatom II Międzygminnego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych odbyła się 31 marca 2011 roku o godz. 12. W uroczystości wzięła także udział młodzież naszej szkoły, która uczestniczyła w szkolnej edycji Konkursu o Krajach Anglojęzycznych.
A oto lista nagrodzonych gimnazjalistów:
Miejsce I - Iga Naglak z Gimnazjum im.Jana Pawła II w Korzennej, Przemysław Tokarczyk z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
Miejsce II - Angelika Szabla z Gimnazjum im.Jana Pawła II w Gołkowicach Dolnych, Patrycja Marczyk z Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Adam Majerczak z Publicznego Gimnazjum im.Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem
Miejsce III - Robert Zięba z Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Paulina Szałasz z Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.
Wyróżnienia: Monika Olchawska, Olga Pasiut, Kamila Kurowska, Karolina Maślanka, Iwona Król, Adrianna Trzop, Kulpa Kamil i Piotr Lorczyk - Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
    Uroczystość została oficjalnie otwarta przez dyrektora szkoły Bogumiłę Hybel. Zaproszenie na uroczystość wręczenia nagród przyjęła także Dorota Legeżyńska z wydawnictwa językowego Macmillan oraz Tomasz Kulig z księgarni językowej „Mentor” w Nowym Sączu.
.

.
    Podczas finału II Międzygminnego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych niezastąpieni byli tegoroczni maturzyści i zarazem nasi uczniowie z klasy III Liceum Ogólnokształcącego - Filip Maślanka (zeszłoroczny stypendysta w katolickiej szkole amerykańskiej Padua Franciscan High School), Maksymilian Dudar oraz Sebastian Janczura, który z dużym profesjonalizmem poprowadzili całą uroczystość w języku angielskim.
    Należy podkreślić, iż konkurs nie mógłby zostać zorganizowany gdyby nie hojność sponsorów, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie językowe: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, wydawnictwo językowe Macmillan, księgarnia językowa „Mentor” w Nowym Sączu, wydawnictwo językowe Pearson Longman, Ambasada Irlandii w Warszawie, firma FAKRO z Nowego Sącza, Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz oraz Bank Spółdzielczy w Starym Sączu.
    Za rok odbędzie się III edycja Międzygminnego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych. Już dziś zapraszamy do wzięcia w nim udziału.
Beata Damasiewicz
 
324503