Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Kochane Dzieci

Treść


.
.
    W dniu, kiedy będziecie trzymały w ręku ten numer naszej gazetki, w Rzymie będą się działy wielkie rzeczy. Sługa Boży - JAN PAWEŁ II zostanie ogłoszony BŁOGOSŁAWIONYM.
    Będzie to ważne dla każdego z nas wydarzenie. Z tego też powodu w tym majowym numerze chciałam każdemu i każdej z Was przypomnieć, co napisał do dzieci całego świata nowy błogosławiony Jan Paweł II Wielki:
„Pozwólcie, drodzy chłopcy i dziewczęta, że na zakończenie tego Listu przypomnę słowa Psalmu, które mnie zawsze wzruszały: Laudate pueri Dominum! Chwalcie, o dziatki, chwalcie imię Pana. Niech imię Pańskie będzie błogosławione odtąd i aż na wieki! Od wschodu słońca aż po zachód jego niech imię Pańskie będzie pochwalone! (por. Ps 113[112],1-3). Kiedy rozważam słowa tego Psalmu, mam przed oczyma twarze dzieci całego świata: od Wschodu aż do Zachodu, od Północy do Południa. Do was, moi mali przyjaciele, bez względu na różnice języka, rasy, czy narodowości mówię: Chwalcie imię Pana!
A ponieważ człowiek winien chwalić Boga przede wszystkim własnym życiem, nie zapominajcie o tym, co dwunastoletni Jezus powiedział swojej Matce i Józefowi w Świątyni jerozolimskiej: „Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?” (Łk 2,49). Człowiek chwali Boga przez to, że idzie w życiu za głosem swego powołania. Pan Bóg powołuje każdego człowieka, a Jego głos daje o sobie znać już w duszy dziecka: powołuje do życia w małżeństwie czy też do kapłaństwa; powołuje do życia zakonnego, a może do pracy na misjach... Kto wie? Módlcie się, drodzy chłopcy i dziewczęta, abyście rozpoznali, jakie jest wasze powołanie, i abyście mogli później iść wielkodusznie za jego głosem.”  (Jan Paweł II - List do dzieci)
.

.
      
.
    Tutaj, w Starym Sączu Jan Paweł II mówił, że święci są naszym drogowskazem do nieba, od 1 maja błogosławiony Jan Paweł II będzie drogowskazem dla każdego z nas, niech Jego słowa pomagają Wam odkrywać drogę do nieba.
    Serdecznie Was pozdrawiam, przypominam, że maj tak pięknie rozpoczęty jest czasem nabożeństw poświęconych Matce Bożej, niech Was na nich w kościele i przy kapliczkach nie zabraknie.
s.Agnia
 
324428