Przejdź do treści
Z Grodu Kingi
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Menu Dodatkowe

Uczniowie LO - Warsztaty dla gimnazjalistów ZABAWA WIERSZEM

Treść


.
Warsztaty dla gimnazjalistów
ZABAWA WIERSZEM
 
    Ostatnio grupa gimnazjalistów ze Starego Sącza brała udział w warsztatach literackich prowadzonych przez Barbarę Paluchową w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
    Warsztaty Literackie realizowane były w ramach programu „Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”, Program Rozwoju Bibliotek-Aktywna Biblioteka pt.: „Kraina Wschodzących Talentów”. W zajęciach tych brali udział uczniowie Prywatnego Gimnazjum oraz uczniowie Gimnazjum im.Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Pani Barbara ciekawie opowiadała o poezji oraz o tym, dlaczego warto tworzyć. Wspominała księdza Józefa Tischnera, jako wybitnego poetę oraz człowieka niezwykle wrażliwego.
.

.
    Warsztaty były niezwykle emocjonujące, gdyż uczniowie uczyli się jak prawidłowo pisać wiersze oraz robić odpowiednie ilustracje do swoich książek, czy tomików wierszy. Mieli do dyspozycji flamastry i węgiel. Młodzi ludzie obdarowali swoich opiekunów własnymi ilustracjami.  Pani Barbara udowodniła uczestnikom, że nie trzeba być artystą aby ilustrować. Wystarczy odrobina wyobraźni. Uczestnicy mieli zajęcia zarówno teoretyczne, oparte na wykładzie p.Barbary, jak i praktyczne, na których uczestnicy mieli za zadanie napisać grupowo wiersz. Jednak mieli małe utrudnienie: nie wolno było zaglądać do wersji sąsiada. Utwór poetycki zachwycił wszystkich. Tym samym uczestnicy dowiedzieli się, że w poezji najważniejszą wartością jest język.  Uczniowie byli zadowoleni ze spotkania, każdy otrzymał tomik wierszy wraz z autografem Barbary Paluchowej.
- Warsztaty bardzo mi się podobały, dzięki nim dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, które na pewno przydadzą mi się podczas tworzenia moich wierszy - stwierdził jeden z uczestników.
 
                        „Leciałam szybowcem snów
                        W twarzy stuokiej ziemi
                        Błyskały białka jezior
                        Budziłam się wraz z Nią”
                                               Barbara Paluchowa
 
Iwona Gurbiel - uczennica klasy dziennikarskiej
LO im.Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu
 
322508